DOMAĆI NAVIJAČI SU ODUŠEVLJENI: / Prvak bez poraza stigao do polufinala

U polufinalu Eurobasketa, gledat ćemo reprizu finala od prije dvije godine. Nakon Španjolske i domaćini Francuzi izborili su poluzavršnicu, bez većih problema slavili su protiv Latvije 84:70.

15.9.2015.
23:09

Latvijci su prijetili samo u prvom poluvremenu, kad su i vodili u 1. četvrtini. No, ona je krenuo Tony Parker, zabio je devet koševa za redom. Francuzi su na poluvremenu poveli 40:36 i prednost više nisu ispuštali. Bila je ovo njihova sedma pobjeda u nizu na ovom Eurobasketu, još ih dvije pobjede dijele od obrane naslova.

Parker 18 poena i 6 asistencija

Toni Parker bio je najbolji s 18 poena i šest asistencija, Diaw je dodao 14 poena, Gobert 13, De Colo je imao odličan učinak s 11 poena, 7 skokova i 5 asista.

Kod Latvije, koja je u osmini finala izbacila Sloveniju, Janičenoks je zabio 16, Strelnieks je imao 14 poena i sedam asistencija, kao i Dairis Bertans sa 12 postignutih koševa.

Španjolska je do polufinala došla pobjedom protiv Grčke 73:71. U srijedu u četvrtfinalu igraju još: Srbija - Češka (18.30) i Italija - Litva (21).