Teško za gledati: Crvena Zvezda razbila Cibonu usred Zagreba!

7.10.2014.
22:34

Samo dvije minute, posljednja u prvoj i početna u drugoj četvrtini, bile su dovoljne košarkašima Crvene zvezde da serijom 10-0 stvore zalihu od 20 poena viška u odnosu na Cibonu i utakmicu učine rezultatski nezanimljivom.

Indisponirani Jerel Blassingame i nemogućnost Cibonine obrane da zaustavi sjajnog Marcusa Williamsa, koji je već do poluvremena skupio 9 asistencija, natjerali su Slavena Rimca na traženje petorke koja bi mogla parirati suparniku. Pronašao ju je u 15. minuti, nakon što je Crvena zvezda otišla na najvećih +24 (17-41). Mavra, Kus, Siriščević, Gabrić i Lalić uspjeli su smanjiti zaostatak na 16 poena (26-42), ali razdoblje dobre igre domaće momčadi potrajalo je samo tri minute, pa su gosti na veliki odmor otišli sa +23 (28-51).

Nastavak utakmice nije donio nikakvu promjenu. Marcus Williams nastavio je svoj šou, a iako nije igrao u posljednjoj četvrtini, završio je dvoboj s impresivnom statistikom: 19 poena, 11 asistencija i 6 skokova.

U posljednjih pet minuta utakmice Cibona je protiv pomlađene petorke gostiju uspjela spustiti zaostatak s preko 30 poena na konačnih -24 (64-88). Cibonine strijelce je sa 14 poena predvodio Marin Rozić, a po 10 su ubacili Siriščević i Lalić, koji se morao hrvati s gorostasnim Bobanom Marjanovićem.

Nakon dva kola Cibona ima dva poraza, a Crvena zvezda je na vrhu ljestvice s dvije uvjerljive pobjede.

Košarkaši Cedevite poraženi su u Ljubljani od Union Olimpije sa 77-67 (16-17, 21-15, 24-14, 16-21). Cedevita je doživjela i drugi poraz na startu ABA lige, a nakon Krke zagrebačka momčad nije ostvarila pobjedu niti na drugom gostovanju u Sloveniji. Neizvjesnost oko pobjednika u Ljubljani nestala je u trećoj četvrtini, koju je Olimpija dobila s 24-14 i potom lako došla do trijumfa. Kod Cedevite su najefikasniji bili Miro Bilan (15) i Fran Pilepić (13), dok su domaćine predvodili Mahkovič (17) i Nikolov (14). Zbog bolesti Jasmina Repeše Cedevitu je na ovoj utakmici vodio njegov pomoćnik Veljko Mršić.

Zadar je doživio poraz na gostovanju kod MZT-a u Skopju s 72-58 (23-9, 14-17, 15-20, 20-12) pred 4000 gledatelja. I u Skopju je utakmica praktički bila riješena u prvoj četvrtini koju je makedonska momčad dobila s 23-9. Kod Zadrana su najbolji bili Sobin (12) i Ivanov (11), a kod MZT-a su se istakli Cvetković (16) i Marinković (13). Zadrani su nakon drugog kola jedina hrvatska momčad koja ima pobjedu, ostvarenu na startu u Višnjiku protiv Igokee.