KAKAV PORAZ / Crvena zvezda je mogla pomoći Partizanu: Doživjeli su neviđenu blamažu

11.4.2024.
21:20

Partizan je uoči posljednjeg kola Eurolige nade polagao u Crvenu zvezdu koja je večeras gostovala kod Anadolu Efesa. Naime, bili su u igri još za doigravanje u slučaju pobjede crveno-bijelih.

VELIKA ČAST /

Danijel Jusup ispred Željka Obradovića uzeo nagradu za najboljeg trenera ABA lige

Od iznenađenja nije bilo ništa, a Zvezda je doživjela pravu blamažu u Turskoj i izgubila 100-55

U završnici su Beograđani čak i ublažili poraz jer je u jednom trenutku bilo 48 razlike za Efes.

Efes će tako u play-in koji su još ranije osigurali Maccabi, Baskonia i Virtus. Dvije od te četiri momčadi će do četvrtfinala koje su potvrdili Real Madrid, Monaco, Panathinaikos, Barcelona, Olympiakos, i Fenerbahče.

Košarkaši Real Madrida završili su osnovni dio natjecanja u Euroligi pobjedom 64-62 na gostovanju kod Žalgirisa u Kaunasu, u kojoj je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja ubacio 16 koševa uz pet skokova.

Najbolji strijelac Reala bio je Džanan Musa sa 17 poena, ali 27. ovosezonsku pobjedu madridskoj momčadi osigurao je Argentinac Gabriel Deck košem u posljednjoj sekundi utakmice na asistenciju Sergija Llulla.

Panathinaikos je pobjedom protiv berinske Albe 84-75 osvojio drugo mjesto s učinkom 23-11. Hrvatski centar Krešimir Nikić je imao jedan skok u nešto više od tri minute koliko je dobio od trenera Albe.

Hrvatski reprezentativac Danko Branković je imao šest koševa, dvije asistencije i jedan skok u 12 minuta, ali je njegov Bayern poražen s 89-85 na gostovanju kod Monaca koji će u doigravanje ući s trećeg mjesta.