U noci sa nedjelje na ponedjeljak u dvjema odigranim utakmicama NBA doigravanja imali smo priliku vidjeti velike preokrete, a pobjede su upisali kosarkasi Indiana Pacersa i Los Angeles Clippersa.

12.5.2014.
8:37

Pacersi su slavili na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 95:92 iako su u trecoj cetvrtini domacini imali cak 19 koseva prednosti. Najvece zasluge za povecanje vodstva Pacersa u seriji na 3-1 ima Paul George koji je susret zavrsio s 39 koseva i 12 skokova, od cega je 28 koseva zabio u drugom poluvremenu.

"Bio sam u ritmu i to se proteglo na cijelu utakmicu. Uspio sam pogoditi neke suteve", komentirao je George.

Roy Hibbert susret je zavrsio sa 17 koseva i 9 skokova, a pogodio je i jako vazan sut "udicom" samo minutu i 2 sekunde prije kraja utakmice. George Hill susret je zavrsio s 15, a David West sa 14 koseva. Kod porazenih Wizardsa najefikasniji su bili Bradley Beal s 20 i Trevor Ariza sa 16 koseva. Pacersi su trecu cetvrtinu dobili sa 16 koseva razlike 33-17, a u utorak ce imati prvu mec-loptu na domacem parketu u Indianapolisu.

Priliku za 3-1 vodstvo u seriji propustili su igraci Oklahoma City Thundera koji su u Staples Centeru u Los Angelesu protiv Clippersa prosuli vodstvo od cak 22 kosa razlike iz prve cetvrtine. Clippersi su na kraju slavili 101-99 i tako seriju poravnali na 2-2. Thunder je kosem Russella Westbrooka cetiri minute i sedam sekundi prije kraja imao vodstvo 90-83, ali je potom uslijedio konacni preokret, a trica Jamala Crawforda jednu minutu i 23 sekunde prije kraja donijela je Clippersima prvo vodstvo na utakmici 97-95. Pri vodstvu 101-99 za Clipperse imao je Thunder sut za pobjedu, ali Westbrookova trica nije nasla put kroz mrezicu.

Clippersi su u zadnjoj cetvrtini koju su dobili 38-24 sutirali 14-22 iz igre, od cega 13-16 u zadnjih devet minuta. Blake Griffin predvodio je strijelce Clippersa sa 25 koseva, a pridodao je i 9 skokova. Chris Paul ubacio je 23 kosa uz 10 asistencija, dok je Jamal Crawford 12 od svojih 18 koseva zabio u posljednjoj cetvrtini. Darren Collison takoder je zabio 18 koseva.

Kod Thundera su po obicaju prednjacili Kevin Durant sa 40 koseva, te Westbrook sa 27 koseva, 8 asistencija i 6 skokova. Durant je u posljednjoj cetvrtini zabio 10 koseva uz sut iz igre 4-5, ali je ostao bez suta u zadnjih minutu i 56 sekundi.

Polufinale Istocne konferencije: Washington (5) - Indiana (1) 92-95 (Beal 20k / George 39k, 12s, Hibbert 17k, 9s) (Indiana vodi u seriji 3-1)

Polufinale Zapadne konferencije: LA Clippers (3) - Oklahoma City (2) 101-99 (Griffin 25k, 9s, Paul 23k, 10a / Durant 40k, 7s) (serija je izjednacena na 2-2)