Cibona vodila do pet minuta prije kraja pa prosula sve

Strijelce Zadra predvodio je Amar Gegić s 20 poena, a 18 je zabio Karlo Žganec koji je uz to uhvatio i devet skokova i podijelio četiri asistencije

24.10.2024.
21:46
Igor Soban/PIXSELL

U petom kolu košarkaškog prvenstva Hrvatske branitelj naslova Zadar svladao je zagrebačku Cibonu sa 78:68. Zadar je ovom pobjedom na domaćem derenu zadržao stopostotni učinak dok je Cibona pala na omjer 3-2. Strijelce Zadra predvodio je Amar Gegić s 20 poena, a 18 je zabio Karlo Žganec koji je uz to uhvatio i devet skokova i podijelio četiri asistencije. Treći najbolji strijelac utakmice također dolazi iz redova Zadra, Lovro Mazalin ubacio je 14. Strijelce Cibone predvodili su Filip Bundović i Peter Jok s 13 poena svaki, a 10 je zabio Roko Rogić.

ŠVERCANJE? /

Val kritika zasuo NBA zvijezdu: Liga će morati pokrenuti istragu

U prvom poluvremenu Zadar je nadigrao Cibonu s 39:31, ali Zagrepčani su sjajno otvorili drugo poluvrijeme pa i u jednom trenutku poveli za osam poena. Cibona je prednost držala sve do posljednjih pet minuta susreta u koje je ušla s +6, ali tada kreće preokret Zadra. Cibona u sljedeće četiri minute nije zabila što je domaćin iskoristio i serijom 11:0 preuzeo vodstvo te mirno priveo utakmicu kraju.

Zadar je ovom pobjedom zadržao vodstvo s omjerom 5-0 dok je prvi pratitelj Split na 4-0, ali oni svoju utakmicu petog kola igraju sutra protiv Dinama. Cibona je zasada ostala na trećem mjestu, ali će ju preskočiti pobjednik dvoboja između Cedevite Junior i Kvarnera.