ABA LIGA /

Cibona u Draženovom domu uvjerljivo izgubila od Zadra na početku sezone

Gosti iz Zadra žestoko su otvorili dvoboj te Cibona nije mogla zaustaviti napadački vrlo razigranog suparnika

20.9.2024.
23:28
Igor Soban/PIXSELL

Počela je nova sezona regionalne košarkaške ABA lige, a otvorili su je košarkaši Cibone i Zadra, u ogledu u Zagrebu slavili su Zadrani 87-69 (27-17, 15-23, 23-10, 22-19).

LOVA DO KROVA /

Osvajač zlata na OI produžio ugovor koji po vrijednosti ulazi među tri najunosnija u povijesti

Gosti iz Zadra žestoko su otvorili dvoboj te Cibona nije mogla zaustaviti napadački vrlo razigranog suparnika. Poveo je Zadar uz dvoznamenkastu prednost i stao. Cibona je krajem prve četvrtine uspostavila ravnotežu, a potom i dostigla Zadar te povela.

Na poluvremenu je Zadar vodio tek 42-40, ali je novi, ključni odmak, napravio početkom drugog dijela. Pobjegao je i tada Zadar na više od 10 poena prednosti, ali drugi put nije dozvolio Ciboni povratak.

Amar Gegić je bio najbolji igrač Zadra i utakmice s 30 poena, a tome je dodao pet skokova i četiri asistencije. Lovro Mazalin za goste je ubacio 16 poena uz osam skokova. Kod Cibone je Toni Ročak dao 18 koševa uz pet skokova, dok je Anthony Barber postigao 17 poena uz sedam asistencija.

U subotu će igrati treći hrvatski predstavnik, Split na domaćem parketu od 18 sati igra protiv Igokee.