Cibona doživjela najteži udarac u zadnjih 20 godina!

Košarkaši Cibone ove sezone, nakon 20 godina, neće igrati u Euroligi.

1.10.2011.
21:37

Litavska je momčad puno boljom igrom u drugom poluvremenu opravdala status favorita u ovoj utakmici, te će u nedjelju igrati protiv pobjednika ogleda između Galatasaraya našeg Lukše Andrića i Asvela za plasman u Euroligu. Cibona će, kao i svih 14 momčadi koje neće osvojiti naslov pobjednika dva kvalifikacijska turnira (drugi se igra u Charleroiju) ove sezone nastupati u Eurokupu. Nakon što je domaćin dobio prvu četvrtinu s 24:17, momčad trenera Joke Vrankovića je najbolje odigrala drugu dionicu u kojoj je stigla i do vodstva. Na odmor se otišlo s rezultatom 41:41. No, u nastavku je posebno do izražaja došla velika prevlast domaće momčadi u skoku. Na kraju su Litavci prikupili 44 skoka, a Cibona samo 19. Malo po malo je Lietuvos Rytas povećavao svoju prednost, te bez problema priveo dvoboj kraju. Cibonu su predvodili Demonte Harper s 14 i Goran Suton s 13 koševa. Obojica su prikupili i po četiri skoka. Damjan Rudež je dodao 11 poena. U domaćem sastavu je najbolji bio Tyrese Rice s 19 koševa i 7 asistencija. Euroliga, kvalifikacijski turnir u Vilniusu, polufinale:Lietuvos Rytas - Cibona 88:71 Galatasaray – Asvel (19.00)