CELTICSI SLAVILI: / 'Shvaćate li osobno dvoboj protiv Roziera?", "Koga?", "Roziera.", "Je*ote, nemam pojma koji je taj"

Pelicansi pred svoju publiku donose dvostruki break

18.4.2018.
8:25

Košarkaši New Orleans Pelicansa još su jednom iznenadili Portland Trail Blazerse te su upisali i drugu pobjedu u drugoj gostujućoj utakmici otvarajućeg kruga doigravanja za naslov prvaka u NBA ligi. U seriji na četiri pobjede Pelicansi sad vode 2-0 i pred njima je prva domaća utakmica u kojoj imaju priliku dodatno povećati prednost.

Imali su igrači domaće momčadi prednost 100-99, svoju jedinu u posljednoj dionici utakmice, nakon što je Maurice Harkless ubacio šut za tri poena 3:20 minuta prije kraja ogleda. Uslijedio je brutalan tricaški odgovor, dalekometne ubačaje vezali su Nikola Mirotić, Jrue Holiday i Rajon Rondo i serijom 9-0 raspleli utakmicu.

Holiday kao nikad

Holiday je ubacio rekord karijere kad su njegove utakmice doigravanja u pitanju, 33 poena, Anthony Davis dodao 22 uz trinaest uhvaćenih lopti, a Rajon Rondo plijenio svestranošću koja je iznjedrila učinak od 16 koševa, deset uhvaćenih lopti i deset asistencija.

CJ McCollum bio je prvo ime poražene momčadi s 22 poena i šest asistencija.

Rekordna večer Toronta

Prednost od 2-0, ali ostvarenu pred svojim navijačima, imaju i momčadi Toronto Raptorsa i Boston Celticsa, dva tima s najboljim omjerom Istoka u osnovnom dijelu sezone.

Raptorsi su slavili protiv Washington Wizardsa 130-119 u utakmici u kojoj su nizali rekord za rekordom. U utakmicama doigravanja nisu ubacili nikad više poena u prvoj četvrtini (44), u prvom poluvremenu (76) i kompletnom ogledu (130), nikad nisu 'stavili' više trica u poluvremenu (jedanaest iz 22 pokušaja), a rekord karijere u utakmicama playoffa ubacio je DeMar DeRozan ubacivši 37 poena.

Sve ovo dovelo je Raptorse do toga da po prvi put u svojoj povijesti imaju prednost od 2-0 u seriji doigravanja koju prenose u treću utakmicu koja se igra u petak u Washingtonu.

Nepoznati junak

Bez najboljeg igrača Kyriea Irvinga kao i cijele sezone ozlijeđenog Gordona Haywarda, smatrali su pesimisti, Boston nema što tražiti u doigravanju. Ipak, Celticsi su na 2-0 protiv Milwaukee Bucksa zahvaljujući sjajnom učinku Jaylena Browna (30 poena, pet skokova), ali i Terryja Roziera (23 koša, osam asistencija) za kojeg Eric Bledsoe (12 poena, sedam uhvaćenih lopti) koji ga čuva nema pojma tko on je.

Razgovor je išao ovako:

"Terry Rozier nije izgubio niti jednu loptu u 78 minuta. Koliko osobno shvaćate taj dvoboj?"