CELTICSI POBJEDOM NAD PRVACIMA OTVORILI BOŽIĆNI SPEKTAKL: / Sjajna šuterska noć Jaylena Browna

25.12.2019.
20:51

Boston Celticsi upisali su svoju četvrtu pobjedu u nizu i to protiv NBA prvaka Toronto Raptorsa. Zelena momčad slavila je na gostovanju u Kanadi rezultatom 118:102 i tako stigla do druge poziciji na Istoku.

Iako su u utakmicu krenuli bez važnih igrača Marca Gasola, Pascala Siakama i Normana Powella, Raptorsi su u utakmicu ušli furiozno. U prve dvije minute utakmice iznenadili su Celticse serijom 10:0 i trener Kelta Brad Stevens morao je pozvati time-out kako bi se malo regrupirali i oporavili od početnog šoka.

HRVATSKA ZASTAVA VIJORI SE NA NBA UTAKMICAMA NA KOJIMA NE IGRAJU HRVATI: /

Mnogima nije jasno zašto, ali postoji razlog

Bio je to sjajan potez. Ne znamo što je Stevens rekao svojoj momčadi na odmoru i je li im dao onaj napitak iz Space Jama, ali na teren kao da je izašla neka druga momčad.

Celticsi su počeli trpati nemilosrdno i vratili su se u utakmicu do poluvremena su imali vodstvo 20:19, a ostatak utakmice tekao je samo u smjeru pobjede zelene momčadi.

Odlična šuterska noć Jaylena Browna

Najraspoloženiji je u redovima Celticsa bio Jaylen Brown koji je na trenutke izgledao nezaustavljivo. Brown je utrpao 30 poena uz šest skokova i četiri asistencije, s tim da je zabio svoja prva četiri pokušaja za tricu. Ukupno je u utakmici zabio pet trica, a impresivan je bio u trećoj četvrtini u kojoj je zabio 16 poena.

Brownu je pomogao Kemba Walker koji je s 22 poena također iznio velik dio ofenzivnog tereta.

U izostanku glavnih zvijezda prva violina Toronta bio je Fred VanVleet koji je zabio 27 poena, a druga Chris Boucher koji je zabio 24 poena.