CEDEVITA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI DO POBJEDE: / FMP imao posljednji napad na utakmici

Uzbudljiva završnica u susretu Cedevite i FMP-a

10.2.2019.
20:09
PIXSELL

Košarkaši Cedevite su u nedjelju u 19. kolu ABA lige u uzbudljivoj završnici na svom terenu slavili protiv FMP-a sa 87-85 (43-49), s tim da su gosti imali posljednji napad na utakmici, ali ga nisu uspjeli realizirati.

Gosti su veći dio susreta bili u vodstvu, u drugoj četvrtini imali su u nekoliko navrata deset koševa prednosti. I u posljednjih deset minuta igrači FMP-a su bili stalno u vodstvu, tri minute i 44 sekunde prije kraja vodili su 85-80. No, Jacob Pullen i Toni Katić dovode Cedevitu na minus jedan, a Edo Murić minutu i 16 sekundi prije kraja pogađa tricu za vodstvo 87-85.

ZADAR SLAVIO U DERBIJU HRVATSKE KOŠARKE: /

U tijesnoj završnici Božić tricom riješio pitanje pobjednika

Potom gosti gube loptu, a Cedevita zahvaljujući skokovima u napadu ima četiri pokušaja da potvrdi pobjedu, ali Ramljak, Stipanović i Pullen su neprecizni. Tako je gostima ostalo 14 sekundi za posljednji napad, ali Stefan Pot promašuje šut za tri poena i Cedevita dolazi do pobjede, te sa omjerom pobjeda i poraza 14-5 drži drugo mjesto.

Kod Cedevite prvi strijelac bio je Jacob Pullen sa 21 košem. Edo Murić ubacio je 18, a Justin Cobbs 14 poena. U redovima FMP-a Stefan Pot zabio je 23, a Duop Reath 19 koševa.

Dan ranije u hrvatskom derbiju košarkaši Zadra su pred svojim navijačima svladali Cibonu sa 95-91, pa Cibona i Zadar sada imaju isti učinak 7-12.

Petak: Mega Bemax - Krka 80-72

Subota: Zadar - Cibona 95-91 Mornar - C. zvezda 57-90

Nedjelja: Cedevita - FMP 87-85 Partizan - Budućnost (19 sati)

Ponedjeljak: Olimpija - Igokea (18 sati)