Cedevita okrenula minus 19 i srušila Zadar tricom u završnici

19.2.2015.
21:25

Cedeviti je to ukupno treći osvojeni Kup u četvrtom finalu, dok je Zadar u svom 12. finalu doživio šesti poraza. Zadar je odigrao savršenih prvih 15 minuta utakmice i sredinom druge četvrtine imao je velikih 19 koševa viška (44:25).

Cedevitu je uništio James Brian Florence ubacivši u tom periodu 18 koševa uz pet trica, pri čemu četiri trice zaredom. Zadrani su u prvom poluvremenu zabili čak deset trica, a Cedevita četiri. Ipak, od 15. do 20. Zadar je pao u ritmu i zaredao s promašajima.

Cedevita je uspjela posložiti kockice svoje igre i od minus 19 vratila se na samo koš zaostatka (46-47). U 26. minuti Cedevita je stigla i do prvog vodstva na utakmici (57-56) i do konca utakmice bila je to posve otvorena i izjednačena igra. Na koncu treće četvrtine Zadar je imao dva koša viška (69-67), no Cedevita je u zadnju dionicu ušla serijom 11-0 za vodstvo 78-69 načinivši veliki korak prema pobjedi.

Zadar se četiri minute prije kraja vratio u igru s dvije trice približivši se na tri koša zaostataka (77-80), a 1:20 minute prije kraja na samo koš minusa (81-82). Sobin je realiziravši jedno slobodno bacanje 30 sekundi prije kraja susreta izjednačio na 82-82, no Gordić je tricom sedam sekundi prije kraja zabio ključni koš na utakmici. Zadrani su u preostalom vremenu pokušali izboriti produžetak, no Ramljak je bio neprecizan.

Cedevitu su do pobjede predvodili Miro Bilan sa 20, Nemanja Gordić sa 19, te Fran Pilepić sa 15 koševa, dok su kod Zadra najefikasniji bili Florence sa 24 koša, Ive Ivanov sa 14 i Josip Sobin sa 13 koševa.