BRUTALNO ZAKUCAVANJE EMBIIDA PREKO WESTBROOKA: / Šarić efikasan u porazu Sixersa, skroman učinak Bendera

Dario Šarić bio je iznimno efikasan u porazu Sixersa

29.1.2018.
8:33
Screenshot

Košarkaši Oklahoma City Thundera pobijedili su Philadelphiju 76erse 122:112, a fenomenalnu utakmicu je ponovno odigrao playmaker Thundera Russell Westbrook.

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvo tijekom cijelog dvoboja, a šest minuta prije kraja Ben Simmons je izjednačio rezultat na 101:101. Tada Oklahoma radi niz od 9:1 nakon čega više nisu ispuštali vodstvo do kraja susreta.

NBA ALL STAR UTAKMICA PRVI PUTA BEZ PODJELE NA ISTOK I ZAPAD: Kapetani James i Curry odabrali igrače za svoje momčadi

Dario u problemima s osobnim pogreškama

Dario Šarić odigrao je efikasnu utakmicu u redovima Sixersa, on je za 21 minutu na parketu postigao 16 poena (šut iz igre 5/8) uz tri skoka i jednu asistenciju. Hrvatski reprezentativac je imao manju minutažu nego inače prije svega zbog problema s osobnim pogreškama, na kraju utakmice imao ih je pet.

Ranije spomenuti Westbrook odigrao je brutalnu utakmicu u kojoj je zabilježio 37 poena (14/33 šut iz igre), 14 asistencija i devet skokova. Za Thundere, koji će dokraja sezone biti bez najboljeg obrambenog igrača Andrea Robertsona koji se ozlijedio na posljednjoj utakmici, Paul George ubacio je 31 poen, a Steven Adams dodao je 20 uz 13 skokova.

PONOSNI ŠARIĆ S HRVATSKOM ZASTAVOM NA ALL-STAR VIKENDU: ‘Mnogo mi znači predstavljati svoju malu i lijepu zemlju’

Zakucavanje koje je zapalilo društvene mreže

Centar 76ersa Joel Embiid stao je na 27 poena (10/16 šut iz igre) uz deset skokova. a društvene mreže je zapalio snažnim zakucavanjem preko Westbrooka.

Efikasnu utakmicu odigrao je Ben Simmons s 22 poena (10/14 šut iz igre) i sedam dodavanja.

Dragan Bender odigrao je 24 minute u 102:113 porazu svojeg Phoenixa protiv Houston Rocketsa. Hrvatski reprezentativac je u tom periodu zabio pet poena (2/6 šut iz igre) uz četiri skokova. Najboljima u redovima pobjednika bio je James Harden s 27 poena, deset skokova i osam dodavanja. Poražene je predvodio, već standardno, Devin Booker s 31 košem.