NEVJEROJATNO / Brutalna dominacija: Hrvatska U18 slavila protiv Islanda 106:39!

U sportu smo navikli na svakakve rezultate, ali ovaj zasigurno ulazi u povijest hrvatskog sporta

5.7.2023.
18:30
HKS

U tijeku je grupna faza Eurobasketa za košarkašice do 18 godina na kojoj nastupa i Hrvatska. U četvrtom kolu A grupe u B diviziji, neporažena Hrvatska je odmjerila snage s neporaženim Islanđankama.

BEZ PROBLEMA /

Dominantna Vekić u 2.kolu Wimbledona: Kineskinja Zhang nije imala šanse

Ono što je trebao biti derbi kola, budući da su se susrele dvije momčadi koje su iz tri utakmice imale isto toliko pobjeda, pretvorilo se u katastrofu za Island. Naime, naše mlade košarkašice pobijedile su vršnjakinje s Islanda s čak 106:39! Da vam pomognemo izračunati, to je razlika od čak 67 koševa!

Hrvatice su dominirale u svakoj četvrtini pa su tako prve tri dobile s 10:27, 5:30, 12:31, ali su u posljednjoj pokazale milost i usporile pa je rezultat bio 12:18.

Da se mladim Islanđankama sprema katastrofalan poraz bilo je jasno već na poluvremenu kada je bilo 57:15, ali za to je najviše kriva sramotno loša druga četvrtina u kojoj su ubacile samo 5 poena.

Najbolja u našim redovima bila je Zara Valčić sa 17 poena i šest skokova, a najbliža njoj je bila Nina Novak sa svojih 16 poena. Kod Islanda je samo jedna košarkašica imala dvoznamenkast broj poena, a to je Agnes Jonudottir koja je ubacila 10 poena.

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini i prolaz u četvrtinu finala. Tri prvoplasirane reprezentacije ostvarit će plasman u A diviziju.