BRAVO MAJSTORE! /

Kapusta tricom pet sekundi prije kraja šokirao Partizan i uzeo mu trofej iz ruku

Beograđani su prosuli veliku prednost

20.9.2023.
23:32
pixsell

Košarkaši Studentskog centra iznenađujuće su osvojili Superkup regionalne ABA lige, turnir koji se održavao u Podgorici, nakon što su u finalu pobijedili osvajača ABA lige Partizan 83-81 (25-22, 17-18, 21-26, 20-15).

ABA LIGA /

Studentski centar, Budućnost, Partizan i Igokea u polufinalu Superkupa

ABA LIGA /

Nakon što je Studentski centar vodio cijelo prvo poluvrijeme, početkom treće četvrtine Partizan je okrenuo rezultat u svoju korist. Tri minute prije kraja Partizan je imao, činilo se, sigurnih 81-73. No, do kraja više momčad iz Beograda nije postigla ni poen, Studentski centar je kontrirao s deset i proslavio pobjedu.

Tricu za pobjedu, pet sekundi prije kraja, postigao je hrvatski reprezentativac Borna Kapusta koji je finale završio s 10 poena i pet asistencija. Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Dawkins s 18 koševa. Kod Partizana je prednjačio Kevin Punter s 23 poena.

Budućnost treća, Zadar šesti...

Treće mjesto osvojila je Budućnost koja je ove srijede svladala Igokeu 79-68 (13-13, 26-23, 16-12, 24-20). Najbolji igrač u pobjedničkom sastavu bio je McKinley Wright IV koji je ubacio 14 poena, a tome je dodao pet skokova i tri asistencije.

Zadar, aktualni hrvatski prvak i jedini predstavnik hrvatske košarke na ovom turniru, završio je kao šesti nakon što je poražen u utakmici za peto mjesto od Mege 78-101 (13-21, 18-27, 22-30, 25-23).

Protiv Mege je strijelce Zadra predvodio Arijan Lakić sa 17 koševa. Kapetan Marko Ramljak je ubacio 13 poena, a Lovro Mazalin 11. Kod Mege su najbolji bili Nikola Topić s 27 koševa i Stefan Miljenović s 22.

U utakmici za sedmo mjesto beogradski FMP je pobijedio ljubljansku Cedevitu Olimpiju s 85-81 u produžetku.