Opa! Hrvatski reprezentativac najpopularniji je igrač Europe

Francuski reprezentativac Tony Parker, član San Antonio Spursa, očekivano je proglašen najboljim europskim košarkašem za 2013.

7.2.2014.
16:56

Zanimljivo, najviše glasova navijača je dobio hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, ali presudni su ipak bili glasovi stručnjaka, a tu je Parker očekivano i zasluženo osvojio prvo mjesto.

Bogdanović je ukupno zauzeo četvrto mjesto, a između njega i Parkera su se smjestili i Grk Vassilis Spanoulis te Španjolac Marc Gasol.

Parker (31) je prošlo ljeto predvodio Francusku do naslova na Eurobasketu u Sloveniji. Bio je prvi strijelac natjecanja s prosjekom od 19 koševa po utakmici, a u finalu je protiv Španjolske (75:72) ubacio 32 koša. Dakako, proglašen je i najkorisnijim igračem (MVP) prvenstva.

Spomenimo i da je najboljom europskom košarkašicom proglašena Španjolka Sancho Lyttle, a u četvrtak je za najboljeg mladog košarkaša Starog kontinenta izabran naš Dario Šarić.