SPEKTAKL U NBA LIGI / Bogdanović odigrao jednu od najboljih utakmice sezone u Dallasu, Dončić jednu od najboljih ikad; Čudesni Slovenac kao da nije s ovog svijeta

Sudar Bogdanovića i Dončića u Dallasu prošao u epskoj predstavi čudesnog slovenskog košarkaša koji je utrpao 53 poena. No, i Bojan je pokazao kako je igrač za veće klubove od trenutnog sa svojih 29, što mu je bio četvrti učinak u poenima u ovoj sezoni

31.1.2023.
6:16

Nova velika predstava najboljeg hrvatskog košarkaša, rođenog Mostarca Bojana Bogdanovića u NBA ligi kao i novi pora njegovih Pistonsa. Detroit je noćas po našem vremenu gostovao u Dallasu kod Luke Dončića i izgubio 105-111, a Babo je bio drugi najbolji strijelac dvoboja, prvi svoje momčadi. Naravno, najbolji i prvo ime je bio nevjerojatni Luka Dončić sa novom epskom svojom predstavom. OVDJE pogledajte najzanimljivije trenutke utakmice.

BALKANE MOJ /

Di si 'tebra'! Epski dvoboj Bogdanovića i Dončića; Svi su ostali zabezeknuti onim što su priredili Hrvat i Slovenac

Babo stavio 29 za 36 minuta

Za 36 minuta provedenih na parketu Bogdanović je zabio 29 poena uz 5 skokova, dva dodavanja i čak 4 izgubljene lopte. Šut iz igre imao je 10-15, za tricu 4-7, dok je slobodna gađao 5-5. Bogdanović je trenutno na fantastičnom prosjeku u NBA ligi od 21.2 poena, 3.6 skokova i 2.7 asistencija po utakmici. Inače, u samo dvije utakmice u ovoj sezoni ostao je ispod 10 poena. Sve ostalo je bio dvoznamenkast. Ovo je bilo drugi put da je u ovoj sezoni Bogdanović zabio 29 poena i deseta uzastopna utakmica u kojoj je ubacio minimalno 20 koševa.

Babo je 29 poena ubacio 5 siječnja ove godine protiv Golden State Warriorsa, samo u pobjedi 122-119. Ovo mu je bio i četvrti najbolji učinak u ovoj sezoni, ako gledamo poene...

Idemo sad na glavnu zvijezdu večeri, Luku Dončića. On je imao noć od 53 koša pri povratku u prvu postavu Dallasa, a Spencer Dinwiddie postigao je 10 od svojih 12 u četvrtoj četvrtini.

Četiri od pet Dončićevih utakmica u karijeri s 50 poena dogodile su se ove sezone. Zabio je najboljih 60 poena u karijeri protiv New York Knicksa u utakmici koja je 27. prosinca otišla u produžetke.

Dončić već u prvoj imao 24 poena

Dončić je imao 24 poena u prvoj četvrtini i 18 u trećoj. Drugi u NBA ligi s prosjekom od 33 poena po utakmici, vratio se nakon što je uganuo lijevi gležanj u utakmici prošlog četvrtka protiv Phoenixa, a zatim je propustio subotnju utakmicu protiv Utaha.

Saddiq Bey, u redovima Pistonsa, zabio je 18 - uključujući pet trica - za Pistonse, koji su izgubili šestu od posljednjih sedam. Detroit je, inače, vodio 11 u trećoj četvrtini i 84-83 u četvrtoj.

Dallas je otvorio razdoblje serijom 9-2 s Dončićem na klupi, dok je Dinwiddie postigao šest koševa na svoja prva tri pogotka iz igre. Pistonsi su se otresli zaostatka od 10-0 u gotovo tri minute i uhvatili prvo vodstvo s 4:41 u prvoj četvrtini. Na poluvremenu su vodili 57-53. Bogdanović je zabio sedam uzastopnih koševa i devet od svojih 14 u prvom poluvremenu tijekom posljednje tri minute druge trećine.

Najbolji start za jednog košarkaša ove sezone

Dončić je imao 18 od prvih 20 poena Dallasa i 24 od 30 poena Mavericksa u prvoj četvrtini, što je bio najbolji startni period za NBA igrača ove sezone. Bila je to njegova četvrta četvrtina s najmanje 20 koševa ove sezone, čime se izjednačio s Kyriejem Irvingom, bekom Brooklyna po broju poena u NBA ligi. OVDJE možete uživati u još jednom epskom ostvarenju Luke Dončića. Pogledajte kakvu je strašnu predstavu imao...

Od ostalih zanimljivosti, za spomenuti kako rezervni igrač Pistonsa Hamidou Diallo, koji u prosjeku igra 17 minuta po utakmici, je bio out zbog želučane viroze. Trener Jason Kidd, legenda na klupi Mavericksa, rekla je da momčad očekuje liječničku informaciju kasnije ovog tjedna o startnom centru Christianu Woodu, koji je propustio svoju šestu uzastopnu utakmicu zbog slomljenog lijevog palca. Theu Pinsonu dosuđena je bila i tehnička pogreška krajem prve četvrtine dok je sjedio pri kraju klupe, javlja AP, a prenosi ESPN.

Dallasu je to bila 27. pobjeda uz 25 poraza i trenutačno drži šesto mjesto na Zapadu, dok je Detroit sa skorom 13-39 na posljednjem mjestu Istoka.

Nastupio i Dario Šarić

Noćas je nastupio i Dario Šarić koji je u pobjedi Phoenix Sunsa 114-106 protiv Toronto Raptorsa za 14 minuta zabio 11 koševa. Šarić je iz igre gađao 4/6, a s linije slobodnih bacanja 3/4. Imao je i tri skoka.

Najefikasniji kod Sunsa bili su Mikal Bridges sa 29 koševa i šest asistencija, te Deandre Ayton sa 22 koša i 13 skokova. Kod Toronta Fred VanVleet je zabio 24 koša uz devet asistencija, a Gary Trent 21 koš.

Phoenix je sa skorom 27-25 na sedmom mjestu Zapada, a Toronto na 12. poziciji Istoka sa 23 pobjede i 29 poraza.

REZULTATI:
Philadelphia 76ers - Orlando Magic 109-119
Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers 121-104
Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 111-118 (produžetak)
Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 120-128
San Antonio Spurs - Washington Wizards 106-127
Dallas Mavericks - Detroit Pistons 111-105
(Bojan Bogdanović je za Detroit za 36 minuta zabio 29 koševa uz pet skokova i dvije asistencije)
Phoenix Suns - Toronto Raptors 114-106
(Dario Šarić je ta Sunse igrao 14 minuta postigavši 11 koševa uz tri skoka)
Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 129-125