HRVATSKI NBA DERBI / Bogdanović nakon devet mjeseci briljirao: Zubac sa Clippersima do pobjede nad Šarićevim Warriorsima

Bogdanović je šutirao iz igre 7/15, 3/10 za tricu i 5/6 s linije slobodnih bacanja, a ubilježio je i po dva skoka i asistencije za 27 minuta igre.  Bio je drugi strijelac Pistonsa

3.12.2023.
10:48
profimedia

Nakon devet mjeseci stanke zbog ozljede Bojan Bogdanović se vratio košarci, postigavši 22 koša za svoje Detroit Pistonse u domaćem porazu od Cleveland Cavaliersa (110-101).

NBA SPEKTAKL /

Jokić i Nuggetsi pokvarili večer Kevinu Durantu: Igrač Sunsa našao se na popisu elitnih igrača

Bogdanović je šutirao iz igre 7/15, 3/10 za tricu i 5/6 s linije slobodnih bacanja, a ubilježio je i po dva skoka i asistencije za 27 minuta igre.  Bio je drugi strijelac Pistonsa iza Cade Cunninghama (23), ali nije uspio svojoj momčadi pomoći da izbjegne rekordni 17. poraz zaredom i 18. u prvih 20 utakmica sezone.

Darius Garland (22), Max Strus (22) i Donovan Mitchell (20) predvodili su Cavse.

Paul George je pogodio ključnu tricu 9.9 sekundi do kraja kojom su domaći Los Angeles Clippersi nadvladali zaostatak od 22 poena i u subotu nadmašili Golden State Warriorse s 113-112.George je završio s rekordnih 25 poena za Clipperse, a Stephen Curry predvodio je Golden State s 22 poena i 11 asistencija.
Bio je to i derbi hrvatskih igrača - Ivica Zubac je kod domaćina dao 12 poena i 7 skokova za 23 minute igre, a Dario Šarić je kod gostiju imao 6 koševa, 2 skoka i 3 asista za 20 minuta igre.

Oklahoma City Thunder je s 126-120 nadvisio Dallas Maverickse, a Jalen Williams je s 23 poena predvodio čak osam strijelaca u dvoznamenkastom broju. Utakmica će se pamtiti i po tome što je Dallas u trećoj četvrtini napravio nevjerojatnu seriju 30-0, ali je ipak izgubio. Zvijezda Dallasa Luka Dončić vratio se nakon što je propustio jednu utakmicu zbog rođenja kćeri i upisao treći triple-double sezone s 36 poena, 15 skokova i 18 asistencija.

Mikal Bridges postigao je 26 od svoja 42 poena u prvoj četvrtini, a Brooklyn je prekinuo Orlandov niz od devet pobjeda u New Yorku. Magic je propustio priliku za svoj prvi niz od 10 pobjeda u povijesti franšize djelomično zato što su imali problema sa zaustavljanjem Bridgesa, posebno u prvih 12 minuta. Franz Wagner i Cole Anthony zabili su po 20 koševa za Orlando, koji nije izgubio od 14. studenoga, kada je također pao od Brooklyna.

Milwaukee Bucksi su s 132-121 porazili Atlanta Hawkse, a Giannis Antetokounmpo ostvario je svoj prvi triple-double sezone s 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka