BEZ MUKE: / Cedevita ostavila Kvarner na 56 koševa razlike

Bez ikakvih su problema košarkaši Cedevite stigli do prvog boda u polufinalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske.

18.5.2016.
21:01
Slavko Midzor/PIXSELL

Izjednačenost utakmice trajala je do šeste minute i 15:13 za Cedevitu nakon čega je uslijedila serija 16:0, a već je do poluvremena bilo 62:31. Razumljivo, pri takvom odnosu snaga Cedevitin trener Veljko Mršić odmorio je neke od nositelja igre i svim svojim košarkašima dao priliku.

Bilan je bio najučinkovitiji

Iako je igrao samo 20 minuta, kapetan Cedevite Miro Bilan bio je najučinkovitiji pojedinac ogleda s 23 koša kojima je priodao i šest skokova za svoj sastav u kojem su se svi upisali među strijelce. Jedini s dvoznamenkastim učinkom u Kvarneru bio je Mauro Veljačić sa 16 koševa.

Kvarner 2010 će u nedjelju, 22. svibnja (17 sati), u riječkoj dvorani Zamet ugostiti Cedevitu u drugoj utakmici polufinalne serije, a sve osim još jedne uvjerljive pobjede i plasmana aktualnog prvaka u treće uzastopno finale, u kojem će ići po treći naslov, bilo bi veliko iznenađenje.

Prije Cedevite neočekivano uvjerljivu je pobjedu ostvarila i Cibona koja je sa 104-79 (30-21, 22-16, 29-20, 23-22) svladala Zadar.