Što se događa? Barcelona dobila još jednu europsku 'pljusku'

Barcelona je već ranije osigurala prvo mjesto u skupini E košarkaške Eurolige, ali ipak nije bilo za očekivati da će si dopustiti domaći debakl protiv Laboral Kutxe. No, dogodilo se!

10.4.2014.
23:15

Pogotovo nakon prvog poluvremena koje su Katalonci riješili u svoju korist s 50:35! No, u trećoj se četvrtini dogodio potop domaćih, Baski su dobili tu dionicu s 31:10 i na koncu slavili s 97:86.

Čak 37 koševa za Laboral postigao je Argentinac Andres Nocioni, dok je kod domaćih najefikasniji bio Juan Carlos Navarro s 25 poena. Navarro je u ovoj utakmici probio granicu od 500 trica u Euroligi, što nijednom igraču dosad nije uspjelo. Naš Ante Tomić je ubacio 11 koševa (dvice 5-6, slobodna bacanja 1-4), te dodao četiri skoka i asistenciju. Mario Hezonja je, pak, odigrao deset minuta i ubilježio četiri poena (dvice 1-1, slobodna bacanja 2-2) i jedan skok.

Dva najveća grčka kluba, Olympiacos i Panathinaikos, u međusobnom su dvoboju u posljednjem kolu Topa 16 Eurolige odlučivali o trećem mjestu u skupini E. Slavio je domaćin Olympiacos sa 68:65.

Vodio je PAO na poluvremenu s 37:29, ali nije uspio zadržati prednost do kraja. Sekundu prije kraja, pri rezultatu 65-65, tricu je za pobjedu Olympiacosa pogodio lanjski MVP Eurolige Vassilis Spanoulis.

S po 12 su koševa najefikasniji kod domaćih bili Bryant Dunston i Kostas Sloukas, dok je goste sa 17 poena predvodio Loukas Mavrokefalidis. Naš je Roko Ukić u dresu zelenih iz Atene ubacio šest koševa (dvice 1-5, trice 1-1, slobodna bacanja 1-2), te upisao po dva skoka i asistencije.

U skupini F CSKA je kao gost svladao Maccabi s 81:76 čime je izbio na prvo mjesto. No, neće se na njemu zadržati ako Real Madrid u petak u Kaunasu dođe d pobjede protiv Žalgirisa. Aaron Jackson je s 18 koševa bio najefikasniji kod Moskovljana, a spomenimo i da je u domaćem sastavu Andrija Žižić odigrao samo dvije minute i ostao bez učinka.

Skupina E

Fenerbahçe - Anadolu Efes 84-65

Barcelona - Laboral Kutxa 86-97

Olympiacos - Panathinaikos 68-65

Redoslijed: 1. Barcelona 12-2, 2. Emporio Armani 10-3 (-1), 3. Olympiacos 8-6, 4. Panathinaikos 7-7, 5. Fenerbahçe 6-8, 6. Unicaja 5-8 (-1), 7. Laboral Kutxa 5-9, 8. Anadolu Efes 2-11

Skupina F

Lokomotiv Kuban - Bayern 84-75

Maccabi - CSKA 76-81

Redoslijed: 1. CSKA 12-2, 2. Real Madrid 11-2 (-1), 3. Maccabi 8-6, 4. Lokomotiv 7-7, 5. Galatasaray 6-7 (-1), 6. Bayern 5-9, 7. Partizan 4-9 (-1), 8. Žalgiris 1-12 (-1)