BABO TRICAŠKI ČAROBNJAK: / Bogdanović dalekometnim projektilima uništio Hezonjin i Rudežov Orlando

Otkako je prešao iz Brookyln Netsa u Washington Wizardse, Bojan Bogdanović ne prestaje oduševljavati svojim igrama.

6.3.2017.
8:27
Gif/Youtube

Bogdanović je svojim "projektilima" prelomio pobjednika u posljednjim minutama. U zadnjoj je četvrtini ubacio 15 poena, trice je gađao 5-6, posljednju je zabio 47 sekundi prije kraja za konačnih 115:114 i pobjedu domaćina u Verizon Centru.

'Uzima velike šuteve i pogađa velike šuteve'

"Ima veliko iskustvo, zna kako igrati, Bojan uzima velike šuteve i pogađa velike šuteve", kazao je nakon tijesne pobjede trener Washingtona Scott Brooks.

Očito je Bogdanović bio inspiriran uz 27 poena za isto toliko minuta na parketu, uz dva skoka i jednu asistenciju igrajući protiv kolega iz reprezentacije Hezonje i Rudeža te izbornika Aleksandra Petrovića koji je posjetio trojicu hrvatskih košarkaša u Washingtonu.

Rekord s klupe

Wizardsi su dobili sjajnog igrača s klupe, Bogdanović se pokazao kao odlično rješenje za šestog igrača u momčadi koju predvode John Wall Jr. (19 poena, 6 skokova i 10 asistencija) i Bradley Beal (32 poena, 3 skoka, 4 asistencije). Bogdanovićevih 27 poena je rekordan učinak jednog igrača Wizardsa s klupe.

Mario Hezonja je na drugoj strani imao solidan učinak, za 17 minuta je ubacio 12 poena (šut 5-9, trice 3-5), dok Damjan Rudež nije ulazio u igru.

I protiv Toronta 27

U ukupno šest utakmica otkako je iz Netsa prešao u Wizardse, Bogdanović je već po drugi put zabio 27 poena. Isti učinak imao je i u pobjedi protiv Toronta. Tad je iz igre gađao 9-12, trice 6-7.

Rezultati:

Atlanta - Indiana 96:97 New York - Golden State 105:112 Phoenix - Boston 109:106 Washington - Orlando 115:114 Sacramento - Utah - 109:110 Dallas - Oklahoma City 104:89 LA Lakers - New Orleans 97:105