BABO EXPRESS U LA-U: / Dobio je loptu na svojoj trici i onda povukao kontru, četvoricu smotao i zabio u teškoj situaciji

Trenutno je Bogdanović na 15.2 poena, 4.0 skoka i 2.1 asistencije po utakmici

20.2.2021.
10:20

Iz utakmice u utakmicu najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović podiže svoju razinu forme. Noćas po hrvatskom vremenu Babo je u Staples Centeru protiv Los Angeles Clippersa Ivice Zupca (za 17:00 minuta provedenih u igri upisao tri koša - šut za dva 0-2, slobodna bacanja 3-4) uz osam skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu, u porazu svog Utah Jazza 116:112, ostvario je jako dobar učinak. OVDJE pogledajte kako je izgledalo u ovoj zanimljivoj utakmici. Inače, Clippersi su pobjedom zaustavili pobjednički niz Utah Jazza od 9 susreta.

BOGDANOVIĆ I ZUBAC RASPOLOŽENI U HRVATSKOM DVOBOJU: /

Šarić većinu utakmice proveo na klupi, dok su njegovi preokretali

23 poena, 2 skoka, 2 dodavanja i jedna blokada Bogdanovića

Za 34 minute na parketu rođeni Mostarac ubacio je 23 poena, 2 skoka, 2 dodavanja i jedna blokada. Šut za dva imao je 8-11, za tri 4-5, slobodna 3-4. Krajem druge četvrtine, pri rezultatu 47:57 za Clipperse, Babo je dobio jednu loptu na svojoj polovici, duboko na trici, te je onda sam solo akcijom postigao koš iz teške situacije, između trojice suparničkih košarkaša, a od kad je dobio loptu do realizacije napada, koša, prošao je čak četvoricu. To se zove majstor. To možete vidjeti u priloženom videu dolje od 3:59.

Jazz i dalje vodeći u ligi s omjerom 24-6

Inače, bila mu je ovo druga utakmica ove sezone u kojoj je zabio 23 poena, samo je u 4 susreta ove sezone išao iznad u rubrici poeni. Trenutno je Bogdanović na 15.2 poena, 4.0 skoka i 2.1 asistencije po utakmici. Rastu mu brojke...

Za spomenuti kako, unatoč porazu, Jazz je i dalje vodeći u Zapadnoj konferenciji i čitavoj ligi s omjerom pobjeda i poraza 24-6, dok su Clippersi treći na Zapadu i čitavoj ligi sa 22-9, poraz manje uz utakmicu manje imaju drugoplasirani prvaci Los Angeles Lakersi.

Rezultati u NBA ligi 19. veljače:

Orlando Magic – Golden State Warriors 124:120 Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 103:120 Philadelphia 76ers – Chicago Bulls 112:105 Boston Celtics – Atlanta Hawks 121:109 Memphis Grizzlies – Detroit Pistons 109:95 Milwaukee Bucks – Oklahoma City Thunder 98:85 New Orleans Pelicans – Phoenix Suns 114:132 (Dario Šarić je igrao 10 minuta za Phoenix, zabio je pet koševa i upisao tri skoka) Minnesota Timberwolves – Toronto Raptors 81:86 LA Clippers – Utah Jazz 116:112 (Ivica Zubac je odigrao 17 minuta za Clipperse, zabio je tri koša i upisao osam skokova, jednu ukradenu loptu i dvije asistencije)