AUSTRALIJA URAGANOM U POSLJEDNJOJ ČETVRTINI SLOMILA KANADU: / Aco Petrović i njegovi košarkaši pobijedili Novi Zeland

Najuzbudljiviju završnicu odigrali su Dominikanska Republika i Jordan

1.9.2019.
13:45

Australija je odlično odigranom posljednjom četvrtinom slomila otpor Kanade i slavila sa 108-92 u prvoj utakmici skupine H na Svjetskom prvenstvu košarkaša u Kini, gdje je pobjedom 102-94 nad Novim Zelandom natjecanje započela i reprezentacija Brazila, koju vodi hrvatski stručnjak Aleksandar Petrović.

SRBIJA - ANGOLA 105:59: /

Jedan od favorita prvenstva pregazio Angolu na startu turnira

Kanađani u trećoj četvrtini ubacili čak 37 koševa

Australija je na poluvremenu vodila 52-40, ali su Kanađani u trećoj četvrtini ubacili čak 37 koševa (37-24) i s košev viška ušli u posljednju četvrtinu. Predvođena razigranim Matthewom Dellavedovom, Australija je u posljednjih deset minuta ubacila 32, a primila samo 15 koševa te tako stigla do uvjerljive pobjede.

Australia's Jock Landale dunks the ball in during the Basketball World Cup Group H game between Canada and Australia in Dongguan on September 1, 2019., Image: 468422208, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Dellavedova je postigao 24 koša (trice 6/10) uz pet asistencija. Joe Ingles je uz 13 koševa imao 10 asista, a australski centar hrvatskog podrijetla Andrew Bogut je završio dvoboj sa 12 koševa i devet skokova. Strijelce Kanade predvodili su Khem Birch sa 18, Corey Joseph sa 16 i Kevin Pangos sa 14 poena.

Brazil došao do slavlja

Brazil je ključnu prednost u dvoboju s Novim Zelandom stvorio u posljednjih pet i pol minuta treće četvrtine, u kojima je momčad Aleksandra Petrovića nadigrala suparnika sa 28-6 i u zadnju četvrtinu donijela prednost od 16 koševa, koju je bez poteškoća održavala i pretvorila u pobjedu.

Leandro Barbosa je sa 22 koša bio prvi strijelac Brazila. Rafa Luz je ubacio 15, a Alex Garcia 14 poena. Novozelanđane je sa 19 koševa predvodio Corey Webster. Isaac Fotu je postigao 17, a Shea Ili 16 poena.

- NANJING, CHINA - SEPTEMBER 01: Anderson Varejao #11 of Brazil drives the ball during FIBA World Cup 2019 group match between New Zealand and Brazil at Nanjing Youth Olympic Sports Park Gymnasium on September 1, 2019 in Nanjing, Jiangsu Province of China. (Photo by VCG), Image: 468442897, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, MAXPPP

Turska očekivano uvjerljivo svladala Japan

U Šangaju je Turska očekivano uvjerljivo svladala Japan sa 86-67, a od 14.30 sati po srednjoeuropskom vremenu prvi nastup u ovoj skupini imat će reprezentacija SAD-a. Branitelji naslova pod vodstvom novog izbornika Gregga Popovicha nastup na SP-u otvaraju protiv Češke.

Najuzbudljiviju završnicu odigrali su Dominikanska Republika i Jordan. Jordanci su nadoknadili zaostatak od 16 koševa iz 27. minute, ali su izgubljenim loptama u završne dvije minute propustili priliku za pobjedu. Dominikanci su na kraju slavili sa 80-76.

​​​​​​​SP košarkaša - 1. kolo SKUPINA E (Šangaj) Turska - Japan 86-67 SAD - Češka (14.30)

Ljestvica 1. Turska 1 1 0 86-67 2 2. Japan 1 0 1 67-86 1 3. Češka 0 0 0 0-0 0 4. SAD 0 0 0 0-0 0

SKUPINA F (Nanjing) Brazil - Novi Zeland 102-94 Grčka - Crna Gora (14.00)

Ljestvica 1. Brazil 1 1 0 102-94 2 2. Novi Zeland 1 0 1 94-102 1 3. Crna Gora 0 0 0 0-0 0 4. Grčka 0 0 0 0-0 0

SKUPINA G (Shenzhen) Dominikanska R. - Jordan 80-76 Francuska - Njemačka (14.30)

Ljestvica 1. Dominikanska R. 1 1 0 80-76 2 2. Jordan 1 0 1 76-80 1 3. Francuska 0 0 0 0-0 0 4. Njemačka 0 0 0 0-0 0

SKUPINA H (Dongguan) Australija - Kanada 108-92 Litva - Senegal (13.30)

Ljestvica 1. Australija 1 1 0 108-92 2 2. Kanada 1 0 1 92-108 1 3. Litva 0 0 0 0-0 0 4. Senegal 0 0 0 0-0 0