Ubacili u visu brzinu: Amerikanci pregazili Litvu

Kosarkasi SAD-a prvi su finalisti Svjetskog prvenstva u Spanjolskoj. Oni su u polufinalu deklasirali Litvu rezultatom 96:68 i u borbi za zlato cekaju pobjednika dvoboja Francuske i Srbije.

11.9.2014.
22:58

Litvanci su najvecem favoritu za zlato koliko toliko parirali u prvom poluvremenu. Amerikanci su vec u 13. minuti imali plus 10 (32:22), ali drustvo s Baltika drzalo se do isteka druge cetvrtine.

Kuzminskas je drzao Litvu u utakmici, ali pocetkom nastavka Amerikanci su napravili seriju 10:0 i njihova prednost samo je rasla. Kao i u ostalim dvobojima na SP-u, pregazili su suparnike i dosli do uvjerljive pobjede. Treca dionica je zavrsila s 33:14 u korist SAD-a (76:49).

Na kraju su Irving je bio prvi strijelac utakmice s 18 poena, Harden i Thompson su zabili po 16, dok su ko Litve po 15 zabili Kuzminskas i Valanciunas. Drugo polufinale igra se u petak u 22 sata, a sastaju se Francuska i Srbija.