Aco junački 'pao' protiv svjetskih prvaka: Francuzi se provukli protiv Japana

Koš-razlika će biti ključna...

30.7.2024.
23:10

Brazilski košarkaški tim, pod vodstvom izbornika Aleksandra Petrovića, pretrpio je poraz od Njemačke s rezultatom 86:73 u drugoj utakmici Olimpijskih igara.

INCIDENT /

Skandal u Parizu: Trener mokrio na ulici, policijaci ga zaustavili pa ih udario

INCIDENT /

Susret je započeo dominacijom Njemačke koja je prvu četvrtinu završila s rezultatom 22:10, ali Brazilci su se vratili u drugoj četvrtini izjednačivši na 40:40 do poluvremena. Njemačka je ipak preuzela kontrolu početkom posljednje četvrtine, ostvarivši dvoznamenkastu prednost koju su zadržali do kraja utakmice.

Kapetan njemačke reprezentacije Dennis Schroder bio je ključan s 20 poena i šest asistencija, dok je Franz Wagner dodao 17 poena. U brazilskoj ekipi najbolji je bio Yago Santos s 18 poena i osam asistencija, dok je Vitor Benite pridonio sa 17 poena.

Ovim rezultatom Njemačka i Francuska osigurale su prolazak iz skupine B, dok će Brazil i Japan u zadnjem kolu odlučivati o trećem mjestu. Koš-razlika će biti ključna, budući da dva najbolja trećeplasirana tima iz tri skupine također prolaze u četvrtfinale.