Cibona iščupala pobjedu u produžetku, Zadar ostao u mraku

Košarkaši Cibone teškom su mukom stigli do četvrte ovosezonske pobjede u ABA ligi. Pod Tornjem su Vukovi u sklopu 7. kola slavili protiv Mega Vizure 98:96 nakon produžetka...

9.11.2013.
21:37

U regularnom dijelu susreta završilo je 82:82, a Ciboni je dodatno vrijeme donio Dario Šarić iz "odbojke".

U produžetku je pobjednički koš za Cibose postigao Jarel Blassingme sa sirenom.

Najbolji igrač zagrebačkog sastava bio je Šarić koji je ubacio 22 koša, uz 10 skokova i 4 asistencije. Isto je toliko koševa ubacio Marin Rozić, a pridodao je 7 skokova i 3 asistencije. Matt Janning je susret završio s 20 koševa, a Blassingme s 19.

Kod gostiju iz Smedereva je prednjačio Ratko Varda s 33 koša, dok je Nemanja Radović zabio 20.

Zanimljiva se situacija dogodila u drugoj četvrtini. U Višnjiku je na nestalo struje pa je susret na kratko prekinut. Košarkaši Zadra u utakmici 7. kola ABA lige na domaćem su parketu izgubili od Igokee sa 80:79.

Koš za pobjedu zabio je Nemanja Grdić šest sekundi prije kraja. Zadar je imao posljednji šut na utakmici, ali je Andrew Lawrence promašio tricu.

Za Zadrane je Lawrence ubacio 26 koševa, dok je kod gostiju najefikasniji bio Branko Jorović s 15 koševa.

Zanimljiva se situacija dogodila u drugoj četvrtini. U Višnjiku je na nestalo struje pa je susret na kratko prekinut. Zadrani su tako, osim rezultatski, i doslovno ostali u mraku.

ABA liga, 7. kolo:

Cibona - Mega Vizura 98-96, produžetak Zadar - Igokea 79-80 Szolnoki - Union Olimpija 62-71 MZT Skopje - Krka (kasnije)

Redoslijed: 1. Partizan 5-1 (-1), 2. Cedevita 5-1 (-1), 3. Crvena zvezda 4-2 (-1), 4. Budućnost 4-2 (-1), 5. Igokea 4-3, 6. Cibona 4-3...13. Zadar 2-5...