Cibona velikim preokretom do pobjede

Košarkaši Cibone savladali su Široki 69-63 u Domu Dražena Petrovića u sklopu 6. kola ABA lige i tako upisali treću ovosezonsku pobjedu...

27.10.2012.
19:54

Vukovi su do pobjede stigli u posljednjoj četvrtini koju su dobili 21-8. U posljednju dionicu ušlo se vodstvom Širokog 55-48, a onda zagrebački sastav u četiri minute radi seriju 9-0 i dolazi u vodstvo 57-55 košem Marka Jagodića Kuridže. Post gostiju razbija Josip Naletelić tricom, ali vodstvo momčadi Veljka Mršića vraća Darryle Strawberry pet minuta prije kraja. Bilo je to vodstvo koje Cibona više nije ispustila. Najefikasniji u drugoj uzastopnoj pobjedi Cibone, nakon one protiv Zadra, bio je Marin Rozić sa 12 koševa, dok su po 11 zabili Jagodić Kurdiža i Strawberry. Najbolji u redovima Širokog bio je Željko Šakić s 10 koševa, dok su po 9 zabili bivši playmaker Cibone Karlo Vragović i Marko Šutalo. Treće gostovanje i treći put u ništa. Košarkaši Splita izgubili su od Szolnokija u Mađarskoj 67:75, iako su se dobro držali do tri minute prije kraja, kad je rezultat bio samo 64:63 za mađarsku momčad. Najbolji u redovima Splita bili su Mimica sa 13 koševa i 9 skokova, te veteran Vujčić sa devet koševa i 10 skokova. Dobru all-round partiju odradio je i Subotić sa devet koševa, osam skokova i pet asistencija, a najefikasniji je bio Dijan sa 16 ubačaja.

Kod Mađara su Šehović i Kalve ubacili po 15 koševa.

Nakon šest kola, Split ima omjer pobjeda i poraza 3-3, a Mađari su na 2-4. Cibona - Široki 69-63 MZT Skoplje - Crvena zvezda 60-75 Szolnoki - Split 67-75 Krka - Budućnost 51-66

Redoslijed: 1. Igokea 5-0 (-1), 2. Partizan 4-1 (-1), 3. Cedevita 4-1 (-1), 4. Union Olimpija 3-2 (-19, 5. Cibona 3-3...10. Široki 2-4...