Nastavio se poražavajući niz Zagrepčana

U sklopu 11. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je poražena na gostovanju u Podgorici sa 64-60.

7.12.2013.
21:23

Cedevita je u prvom poluvremenu djelovala vrlo dobro, no potom je u trećoj četvrtini došlo do neobjašnjivo loše igre. U 10 minuta četvrtine košarkaši Jasmina Repeše ubacili su svega devet poena, te su se od +5 s poluvremena, našli na -5.

Budućnost je u posljednjoj dionici mirno zadržavala stečenu prednost, te je u konačnici slavila sedmu prvenstvenu pobjedu. Cedeviti je ovo pak bio treći poraz.

Aleksa Popović predvodio je domaćine do pobjede s 21 poenom, dok je kod gostiju najefikasniji bio Nolan Smith sa 16.

Spomenimo i da je u ranijoj utakmici pred svojim navijačima Široki iznenadio MZT Skopje i slavio sa 67-63 nakon produžetka. Ivan Buva je predvodio domaće košarkaše do pobjede s 14 poena i isto toliko skokova, dok je drugi naš košarkaš Robert Rikić ubacio 11 koševa.

U sklopu 11. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je pretrpjela četvrti ovosezonski poraz i to na domaćem parketu od Igokee. Bilo je 82-74 za momčad iz Aleksandrovca, koju je do pobjede predvodio Sergerio Gipson s 22 poena, šest skokova i pet asistencija. Ključne su bile prve dvije četvrtine odnosno prvo poluvrijeme, u kojem je Cibona zaostala 12 razlike.

U nastavku su se "vukovi" uspjeli približiti i na tri poena zaostatka, no Igokea se novom serijom poena ponovno odvojila i više vodstvo nije ispuštala. Najefikasniji je u momčadi hrvatskog kluba bio Dario Šarić, koji je ubacio 22 poena, upisao 11 skokova i šest asistencija.

Nakon Ciboninog poraza, odnosno Igokeine pobjede, ove su dvije momčadi omjerno poravnate na ljestvici ABA lige.

Spomenimo i da je u Mađarskoj domaći Szolnoki iznenadio beogradski Partizan i slavio rezultatom 76-71. Mađarski je sastav do pobjede predvodio Willie Warren s 20 poena, pet skokova i sedam asistencija.

ABA liga, 11. kolo: Szolnoki – Partizan 76-71 Cibona – Igokea 74-82 Olimpija – Mega Vizura (kasnije)

Igrano u subotu: Budućnost – Cedevita 64-60 Široki – MZT Skopje 67-63

Redoslijed: 1. Partizan 8-3, 2. Cedevita 8-3, 3. Crvena zvezda 8-2, 4. Budućnost 7-4, 5. Cibona 7-4, 6. Igokea 7-4...