A SAD SLIJEDI ONO PRAVO: / Hrvatska dočekuje Eurobasket bez ijednog poraza

U devetoj i posljednjoj pripremnoj utakmici za rujanski Eurobasket hrvatski košarkaši svladali su u petak reprezentaciju Izraela s 86:76 (18:17, 16:26, 24:17, 28:16) te će neporaženi dočekati 5.

28.8.2015.
23:18
PIXSELL, Igor Kralj

U prvih 20 minuta situacija na terenu i na semaforu nije izgledala dobro za momčad pod vodstvom Velimira Perasovića. Ozljede trojice važnih igrača, Bojana Bogdanovića, Marka Tomasa i Darija Šarića, uvjetovale su dodatne rotacije u hrvatskoj reprezentaciji, pa su svoje prve minute na ovom turniru dobili Tomislav Zubčić i Željko Šakić. Dodamo li tome loše šutersko izdanje Hrvatske (4-17 za tricu), a sjajno Izraelaca (6-8 za tricu) u prve dvije četvrtine, prednost gostujuće reprezentacije 43:34 na poluvremenu nije nikoga posebno začudila.

Buđenje u drugom poluvremenu

Zonska obrana koju je Perasović postavio u trećoj četvrtini i pucački bolje raspoloženi hrvatski vanjski igrači donijeli su rezultatski priključak nakon 30 minuta (58:60). Petorka Stipčević, Ukić, Simon, Rudež i Žorić dalekometnom je paljbom otvorila posljednju dionicu te u početne dvije i pol minute napravila seriju 13:2 za vodstvo 71:62 i potpuni rezultatski preokret.

Povukli su u tim trenucima Stipčević (11 poena, trice 3-3) i Rudež (5 poena), a proradila je i obrana koja je Izraelcima u osam minuta dopustila samo deset poena. Hrvatske strijelce predvodili su Rudež i Stipčević s po 15 koševa, Ukić je postigao 12, a Tomić i Simon ubacili su po 11. Kod Izraelaca uvjerljivo najbolji bio je Caspi s 23 koša.

S maksimalne tri pobjede Hrvatska je osvojila prvo mjesto na turniru, druga je s omjerom 2-1 bila Bosna i Hercegovina, Izrael treći s 1-2, a Estonija posljednja bez ijedne pobjede.

HRVATSKA - IZRAEL 86:76 (18:17, 16:26, 24:17, 28:16)

HRVATSKA: Tomić 11, Rudež 15, Stipčević 15, Ukić 12, Simon 11, Šakić, Draper, Zubčić 3, Bilan 4, Žorić 8, Hezonja 7

IZRAEL: Nissim, Yivzori 12, Dawson 8, Mekel 4, Eliyahu 4, Caspi 23, Limonad, Kadir 6, Ohayon 9, Čubrevič, Green, Fischer 10, Rothbart 4, Blayzer, Timor