A-1 LIGA ZA PRVAKA: / Poznati su parovi polufinala košarkaškog prvenstva

Uoči posljednjeg kola košarkaške A-1 Lige za prvaka poznato je bilo koje će momčadi u borbu za naslov, a nakon odigranih utakmica sada se znaju i polufinalni parovi.

14.5.2016.
22:11

Upitne su bile pozicije tri i četiri, a u konačnici je treće mjesto pripalo Zadru nakon 86:79 pobjede protiv Gorice. Kvarner 2010 pritom je poražen na Trsatu od Cibone 73:89 i tako ostao na četvrtoj poziciji.

Na krilima Žižića

Kod Cibone su najefikasniji bili Ante Toni Žižić sa 20 koševa i osam skokova, te Nik Slavica sa 14 koševa i devet skokova. U domaćim redovima najefikasniji su bili Siniša Štemberger sa 19 i Ivan Kučan sa 15 koševa.

U dvoboju između Gorice i Zadra domaćin se držao do poluvremena, no u trećoj četvrtini Zadar je pobjegao na 11 koševa prednosti što je do kraja susreta uspio obraniti. Važnu pobjedu gostima donijeli su Lovre Bašić sa 23 koša i 10 asistencija, te Ante Delaš i Ivan Marinković sa po 13 koševa. Kod Gorice najefikasniji su bili Ante Mašić sa 23 i Ljubo Prgomet sa 20 koševa.

Cedevita lako

Cedevita je u zadnjem kolu pobijedila Split 109-83 i Ligu za prvaka okončala sa 13 pobjeda i jednim porazom, onim od Cibone u 11. kolu. Cedevita je utakmicu protiv Splita odlučila u drugoj četvrtini koju je dobila 34-11, a potom mirno odradila utakmicu do kraja. Najefikasniji u redovima aktualnog hrvatskog prvaka bili su Marko Arapović sa 14 koševa, Luka Babić sa 13, te Luka Žorić sa 12 koševa. Kod Splita najefikasniji su bili Toni Dijan i Henrik Širko sa po 13 koševa.

Redoslijed: Cedevita 13-1, Cibona 11-3, Zadar 8-6, Kvarner 2010 7-7, Split 5-9, Zagreb 6-7, Gorica 4-10, Šibenik 1-12.