NASTAVAK CRNOG NIZA: / Filip Grgić zapeo na prvoj prepreci, ostali mu mali izgledi za medalju

Hrvatski tekvondaš Filip Grgić poražen je već na startu natjecanja na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, u kategoriji do 68 kilograma.

18.8.2016.
17:45
AFP, ED JONES

Grgić je pružio dobar otpor olimpijskom pobjedniku iz Londona i dvostrukom svjetskom prvaku Joelu Gonzalezu, ali je Španjolac u konačnici slavio s 4-3. Naš je borac bolje otvorio dvoboj, poveo s 1-0 u prvoj rundi i držao tu prednost sve do posljednje dionice. No, u njoj je Gonzalez uspio doći do preokreta i plasmana u četvrtfinale.

Nada u repasaž

Zagrepčanin na ovaj način nije posve izgubio izglede za medalju, međutim sada se mora nadati da će Gonzalez doći sve do finala. Jedino u tom slučaju će Grgić kroz repasaž moći tražiti svoju šansu da dođe do borbe za broncu.

NI ONA NIJE USPJELA: /

Loš ulazak u borbu odveo Anu Zaninović u poraz, ali postoji nada za broncu

Ranije tijekom dana je poraz u osmini finala kategorije do 57 kilograma upisala i Ana Zaninović od koje je bolja bila Iranka Kimia Alizadeh Zendorin. I za Anu vrijedi isto što i za Filipa: ako suparnica koja ju je pobijedila dogura do finala, naša će tekvondašica u repasaž.