BRAVO LENA! / Dosad ovo nitko nije uspio: Čudesna Hrvatica obranila svjetsko zlato i upisala se u povijest

Ostvarila je povijesni uspjeh, nakon dva europska zlata u nizu, sada je obranila i ono svjetsko...

2.6.2023.
17:37
Miroslav Lelas/PIXSELL

Lena Stojković nova je svjetska prvakinja u taekwondou! Doduše, ne baš nova, ona je obranila naslov i ostvarila nevjerojatan uspjeh. U finalu kategorije do 46 kilograma je svladala Tajlanđanku Kamonchanok Seeken rezultatom 2-1. Po rundama je to bilo 4:14, 12:11 i 6:4.

NIŽU USPJEHE /

Hrvati pokorili Baku: Lena Stojković osigurala četvrtu medalju na Svjetskom prvenstvu

Nakon što su medalje osvojili Ivan Šapina (87 kg, srebro), Matea Jelić (73 kg, bronca) i Bruna Duvančić (49 kg, bronca), četvrto odličje izborila je Stojković  u kategoriji do 46 kg. A svi oni članovi su splitskog Marjana kojem je ovo sad već 110. medalja na najvećim svjetskim natjecanjima.

Dakle, hrvatski taekwondo ima već minimalno četiri medalje na Svjetskom prvenstvu.

Lena Stojković (do 46 kg) je u Bakuu na putu do trona pobijedila redom - Twishu Kakadiya iz Indije 2-0 (13:5, 15:5), zatim Rukiye Yildirim iz Turske 2-0 (13:9, 16:3), a najteži posao dosad je imala u četvrtfinalu u kojem je svladala Kazahstanku Ritu Bakiševu 2-1 (3:4, 9:3, 8:7). U polufinalu je svladala Japanku Okamoto, a za kraj je sredila i Tajlanđanku Seeken.

Tako je Lena ostvarila povijesni uspjeh ovog sporta - dvaput zaredom osvojila je zlatnu medalju i na Europskom i na Svjetskom prvenstvu.