Najveća opasnost za goste / Kloseov pogodak dovoljan za slavlje Lazija

Strijelac jedinog pogotka kojim je Edy Reja pobjednički započeo svoj drugi mandat na klupi Lazija bio je Miroslav Klose u 81. minuti.

7.1.2014.
8:44
Andreas Gebert/DPA/PIXSELL

U posljednjem susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladao Inter sa 1-0 (0-0).

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Inter od 60. minute.

Ovom pobjedom Lazio je stigao na 10. mjesto ljestvice sa 23 boda, dok je Inter šesti sa 31 bodom.

Napoli se 2-0 (0-0) pobjedom protiv Sampdorije na svom San Paolu približio na dva boda zaostatka drugoplasiranoj Romi na ljestvici talijanskog prvenstva. Oba pogotka za Napoli postigao je Dries Mertens u 53., odnosno 62. minuti. Hrvatski veznjak Josip Radošević igrao je za Napoli od 83. minute. Napoli sada ima 39 bodova, 10 manje od vodećeg Juventusa koji je u nedjelju sa 3-0 (1-0) nadigrao drugu Romu koja je ostala na 41 bodu, dok četvrta Fiorentina ima 36 bodova. Sampdoria je 14. sa 18 bodova.

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Genou koja je rutinski na domaćem terenu svladala Sassuolo sa 2-0 (2-0) pogocima Gilardina (28-11m) i Bertolaccija (45). S nova tri boda Genoa je stigla na deveto mjesto sa 23 boda, dok je Sassuolo 18. sa 14.

Milan je na San Siru svladao Atalantu sa 3-0 (2-0), a igrač utakmice bio je Brazilac Kaka koji je postigao prva dva gola, a to su mu bili 100. i 101. natjecateljski pogoci u dresu Milana. Prvoga je postigao u 35. minuti, a drugoga u 65. Konačnih 3-0 postavio je Cristante u 67. minuti. Marko Livaja poraz Atalante odgledao je s klupe za pričuve. Milan je sada 10. na ljestvici sa 22 boda, četiri više od 15. Atalante.

U 1-3 (1-2) domaćem porazu Udinesea od Verone hrvatski trojac Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar ostao je na klupi za pričuve. Prva dva gola za Veronu postigao je Luca Toni (8, 39), na 1-2 smanjio je Pereyra (43), a pobjedu Verone potvrdio je Iturbe (70). Udinese je sada 12. sa 20 bodova, dok je Verona odlična peta sa 32.