Stekli osjetniju prednost / Katalonci rutinski odnijeli pobjedu u Kupu

Jedini koji su u prvom susretu stekli osjetniju prednost, bili su Katalonci kad je Barcelona slavila protiv Cartagena.

7.12.2013.
12:16
S.Lau/DPA/PIXSELL

Većina klubova vikend koristi za odigravanje susreta, na rasporedu su bile prve utakmice šesnaestine Kupa kralja.

Tako je Barcelona slavila kod Cartagene, a Sevilla i Betis također su odnijeli pobjede.

Lleida je ugostila Betis te izgubila 2:1. Torres je već u petoj minuti dobio crveni karton te je od poetka loše krenulo za domaćine.

Novi jedanaesterac u vodstvo je pretvorio Verdu samo 26 minuta poslije.

Pred kraj poluvremena, Molina se iskupio i zabio za 2:0, a konačnih 2:1 bilo je kad je Milla zabio gol u 56. minuti.

Valladolid i Rayo Vallecano pdigrali su bez pogodaka, a Villareal i Elche na susretu su zabili četiri pogotka.

Domaćini su poveli u 22. minuti preko Giovanija dos Santosa, a gosti su u razmaku od pet minuta preokrenuli utakmicu.

U 61. minuti Pelegrin je izjednačio, a Elche je poveo preko Boakyea.

Konačnih 2:2 postavio je Aquino.

Racing Santander poražen je od Seville, a Rakitić je utakmicu odsjedio na klupi.

U četvrtoj mintuti je za 1:0 pogodio Samperio, a gosti su od 53. minute igrali s igračem manje te Racing nije pronašao put do mreže vratara Varasa.

U 16. minuti domaćine je u vodstvo doveo Rodriguez, ali do kraja poluvremena, Pedro i Fabregas su zapečatili rezultat.

Drugo poluvrijeme bilo je jednosmjerna ulica u kojoj je Barcelona postigla još dva pogotka.

U 72. minuti zabio je Pedro, a finalnih 4:1 postavio je Dongou.

Alexis Sanchez je imao priliku pred kraj utakmice, ali je promašio gol iako Barcelonu to nije ništa koštalo.