ZARADIO I CRVENI KARTON / Kalinić heroj Blackburna, zabio dva gola!

Prvi je zgoditak postigao u trećoj, drugi u 53. minuti, ali odmah nakon toga zaradio je isključenje zbog žestokog starta na protivničkom igraču.

28.12.2010.
19:51

Hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je dva gola za Blackburn u gostujućoj pobjedi protiv West Broma 3:1 u susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva. Kalinić je zabio prva dva gola na utakmici, prvog u trećoj, a drugog u 53. minuti. Ubrzo nakon drugog gola, sudac mu je pokazao crveni karton zbog žestokog starta na Paulu Scharneru.

Među strijelce se upisao i Mame Biram Diouf u 62. minuti utakmice, dok je gol za domaćine zabio Jerome Thomas (17).

Tottenham je slavio protiv Newcastle Uniteda 2:0. Pobjedu Spursima donijeli su Aaron Lennon (57) i Gareth Bale (81). Spursi su od 65. minute igrali bez isključenog Younesa Kaboula. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Tottenham, dok su Niko Kranjčar, Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa utakmicu proveli na klupi za pričuve.

Manchester City je pobijedio Aston Villu 4:0., a golove su postigli Mario Balotelli (8-11m, 27, 55-11m) i Joleon Lescott (13).