ODLUKA U MAKSIMIRU / Hrabri Osječani sačuvali mrežu

Bila je to zanimljiva utakmica visokog ritma s nekoliko prilika s obje strane. Možda i najbliže pogotku bio je napadač Dinama Fatos Beqiraj koji je u 79. minuti opalio s dvadesetak metara i pogodio vratnicu.

2.5.2012.
21:21

U prvom susretu finala Hrvatskog nogometnog kupa Osijek i Dinamo su pred 8.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova.

Prvu utakmicu finala kupa na tribinama Gradskog vrta pratili su i čelnici Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) predvođeni predsjednikom Vlatkom Markovićem i glavnim tajnikom Zorislavom Srebriće, te izbornik hrvatske reprezentacije Slaven Bilić sa suradnicima. U uvertiri utakmice kadeti Osijeka osvojili su Kup pobjedom protiv Hajduka 1:0.

Uzvratni susret je devetog svibnja u Zagrebu na stadionu Maksimir.

Dinamo je rekorder sa 11 naslova pobjednika kupa, dok Osijek lovi drugi naslov pobjednika kupa nakon što je slavio 1999. godine.