Redsi slavili u gostima / Gerrard jedanaestercima vratio Liverpool na vrh

Gerrard je udarcima s bijele točke odveo 'Redse' na vrh ljestvice Premiershipa u pobjedi nad West Hamom 2-1.

6.4.2014.
19:09
AP

Nogometaši Liverpoola vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u susretu 33. kola na gostovanju pobijedili West Ham 2-1.

Oba gola za devetu uzastopnu pobjeda 'Redsa' zabio je Steven Gerrard iz jedanaesteraca. Prvog je realizirao u 44. minuti, a drugog u 71. minuti. Strijelac za domaćine bio je Demel u posljednjim trenucima prvog dijela iz jedne sumnjive situacije nakon što je Carroll načinio prekršaj nad gostujućom 'jedinicom' Mignoletom. Pobjeda Liverpoola mogla je biti i uvjerljivija, no vodeći strijelac lige Luis Suarez nije imao svoj dan, u dva navrata je uzdrmao okvir gola.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 74 boda, Chelsea na drugom mjestu ima 72 boda, dok je treći Manchester City sa 70 bodova i dvije utakmice manje. Arsenal ima 64, a Everton 63 boda.