Istra 1961 je ostala šesta na ljestvici sa 18 bodova, dok je Slaven Belupo sedmi sa 13.

25.10.2013.
20:20
Dusko Marusic/PIXSELL

U prvoj utakmici 14. kola Prve HNL Istra 1961 i Slaven Belupo igrali su 1-1 (0-1).

Pred 2.500 gledatelja na stadionu "Aldo Drosina" sudio je Vučkov iz Rijeke.

Istra je na svom stadionu dočekala Farmaceute koji su bili u pozitivnom nizu nakon smjene na trenerskoj klupi.

Zeleno-žuti su u zadnjem kolu izgubili od Lokomotive te su ponovno htjeli zasjesti  na peto mjesto nadajući se porazu Splita u Zadru.

Već u trećoj minuti Frančićeva ekipa je došla do vodstva kad je Fuštar glavom iz blizine zatresao mrežu protivnika.

Istra je pokušala ubrzo izjednačiti, ali im nije pošlo za rukom. Imali su veći posjed lopte, ali je Slaven umrtvio igru te na poluvremenu otišao s vodstvom.

U 63. minuti je došlo do izjednačenja golom Blagojevića. Veznjak je pucao iz slobodnog udarca u nebranjeni kut Rodića.

Pamićeva momčad je pokušala doći do vodstva i bila je vrlo blizu u 74. minuti. Radonjić je poslao prizemnu loptu u peterac, ali je Brazilac Jo pola koraka zakasnio po nju.

Tako su obje momčadi osvojile samo po bod, a Istra 1961 je ostala šesta na ljestvici sa 18 bodova, dok je Slaven Belupo sedmi sa 13.

Na vrhu su Hajduk i Dinamo sa po 27 bodova, slijede Rijeka i Lokomotiva sa po 26. Na dnu su Hrvatski dragovoljac i Osijek sa po sedam bodova.