Svakome po bod / Farmaceuti i Dragovoljac remizirali u Koprivnici

Iako su se nadali pobjedi, momčad Slaven Belupa nije stigla do nje, a s Hrvatskim dragovoljcem su ostvarili posljednje ovogodišnje kolo Prve lige. Ovaj puta su svoj susret remizirali rezultatom 1:1.

13.12.2013.
21:17
Marijan Susenj/PIXSELL

U prvoj utakmici 20. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa i Hrvatskog dragovoljca igrali 1-1 (0-0).

Pred 600 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Burilo iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Brlek (47), 1-1 Rašić (71)

U Koprivnici je magla obavila travnjak pa se igralo s crvenom loptom koja je bila ubrzana zaleđenom travom.

U početku nije bilo previše akcija, a nakon deset minuta igre upisan je prvi udarac prema golu, kojega je uputio Mario Rašić, koji je loptu poslao pored vrata Farmaceuta.

Domaćini su uzvratili dvije minute kasnije kad je Nikola Rak s ruba kaznenog prostora posla jaku loptu, koju je Ivan Čović odbio.

Kad je Mateas Delić pokušao zatresti mrežu, pomoćni sudac je sudio zaleđe.

U 30. minuti s zatresla mreža, no pogodak Enesa Novinića poništen je zbog zaleđa.

U drugom poluvremenu Slaven je odmah po povratku na travnjak reagirao na odbijenu loptu te pospremio loptu u mrežu.

Dragovoljcu je gol zaostatka dao novi polet pa je u 58. minuti Matias Zubak krenuo na domaći gol, ali ga je zaustavio Jurica Pranjić.

U 71. minuti je došlo do poravnanja rezultata kad je Mario Rašić sjajno iskoristio zbunjenost domaće obrane te s udaljenosti poslao loptu u gredu pa u gol Slaven Belupa.

Do kraja susreta je kod domaćih ušao i Davor Vugrinec, ali nije uspio promijeniti rezultat.