PONIJELO NAS JE / Dalić priznao pogrešku koja nas je vjerojatno koštala poraza: 'Htio sam, ali sam zakasnio...'

Nakon utakmice izbornik Zlatko Dalić dao je izjavu za HRT i objasnio što se dogodilo

29.6.2021.
8:34

Hrvatska nogometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što je u susretu osmine finala u Kopenhagenu pred 25.000 gledatelja nakon produžetaka izgubila od Španjolske s 3:5.

Nakon nevjerojatne drame i brojnih obrata, Furija je nakon produžetaka slomila Vatrene izborivši plasman u četvrtfinale.

Bila je to "luda" utakmica u kojoj su Vatreni poveli, Furija je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. i 90+2. minuti uspjela izboriti produžetak. Nažalost, u dodatnih pola sata Španjolska je zabila dva gola za konačnih 5:3.

REGIJA BRUJI O PORAZU VATRENIH /

'Hrvati u suzama! Svjetski viceprvak ispao poslije najluđe utakmice na EURU, a možda i u povijesti prvenstava Europe!'

Zakasnio s promjenom

Nakon utakmice izbornik Zlatko Dalić dao je izjavu za HRT i objasnio je što se dogodilo. Priznao je da je zakasnio s uvođenjem Šime Vrsaljka u igru. Brekalo je, naime, igrao na poziciji desnog bočnog, koja je daleko od njegove prirodne pozicije.

"Htio sam ubaciti Vrsaljka na tu poziciju, ali sam zakasnio. U produžecima smo se vratili na četvoricu igrača u obrani, stvorili smo dvije prilike i to me je ponijelo malo. Ponijelo je sve nas. Onda smo reagirali", objasnio je Dalić

"Vrsaljko je dvije minute stajao sa strane da uđe u igru, ali nije bilo prekida da uđe. Kažnjeni smo zbog pogrešaka. Ne smiju nam se događati takve stvari", zaključio je hrvatski izbornik.