ŠPANJOLSKA PROSULA BODOVE / Poljaci u velikoj drami remizirali s Furijom. Lewa sjajno zabio glavom, Španjolci promašili penal i hrpu zicera

Na tablici E skupine vodi Švedska sa četiri boda, druga je Slovačka sa tri, Španjolska ima dva na nakon dva remija

19.6.2021.
22:58

U susretu 2. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva u subotu je Španjolska u Sevilli protiv Poljske odigrala 1-1 (1-0), s tim da u 58. minuti nije iskoristila penal.

Povela je Španjolska preko Alvara Morate (25), a izjednačenje Poljskoj donio je jedan od najboljih golgetera na svijetu Robert Lewandowski (54). Španjolska u 58. minuti nije iskoristila penal. Kazneni udarac izveo je Gerard Moreno, koji je izborio penal, ali je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Morata, koji je pucao pored gola.

Dan ranije Švedska je u Sankt Peterburgu pobijedila Slovačku sa 1-0, a jedini pogodak postigao je Emil Forsberg u 77. minuti iz penala.

Na tablici E skupine vodi Švedska sa četiri boda, druga je Slovačka sa tri, Španjolska ima dva na nakon dva remija, dok Poljska ima jedan bod. U zadnjem kolu 23. lipnja igraju Švedska - Poljska, te Slovačka - Španjolska.

Sastavi:

Španjolska: Simon - M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba - Koke, Rodri, Pedri - Moreno, Morata, Olmo.

Poljska: Szczesny - Bereszynski, Glik, Bednarek, Puchacz - Klich, Moder, Zielinski - Jozwiak, Lewandowski, Swiderski.

----------------------

UŽIVO

90 + 5' - Kraj utakmice!

90' - Igrat će se još pet minuta.

84' - Morata je zapucao zicera s pet metara, nako njega iz odbijanca promašuje cijeli gol.

81' - Rodri je opalio s ruba kaznenog prostora, ali ravno u vratara Poljske. Teško diše Poljska sada.

80' - Mala gužva na petercu Poljske, Szczesny je ispustio loptu i na kraju je nekako u šumi nogu vratiti loptu u svoje ruke.

77' - Fina kontra Lewandowskog i Frankovskog, malo je nedostajalo da padne pogodak.

73' - Dobru šansu imao je Ferran Torres, glavom je pucao s ruba kaznenog prostora, otišlo je kraj gola, ali još je bilo i zaleđe.

68' - Ne daju se Poljaci, igraju disciplinirano i dobro drže blok.

58' - NEMA GOLA! Moreno je pogodio vratnicu iz penala i lopta se nezgodno odbila te ju nitko nije uspio pospremiti u gol.

57' - Penal za Španjolsku i žuti karton za Poljaka.

56' - Poljski igrač Moder nagazio je đonom Morena i možda će biti penal.

54' - GOOOOOOOOL! Lewandowski! Centrirao je sjajno Jozwiak s desne strane na peterac, a tamo se u zrak vinuo najbolji igrač svijeta i zakucao je loptu u gol.

50' - Isti ritam kao i u prvom dijelu, Španjolci imaju kontrolu, ali Poljaci su počeli malčice pritiskati.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela...

45' - Moreno je dobio sjajnu loptu Albe na petarac, ali pogodio je mali mrežicu s vanjske strane.

42' - Jaooooooo, kakva šansa. Prvo je iz daljine opalio Swiderski i pogodio vratnicu, zatim se lopta odbija Lewi koji je praktički jedan na jedan bio s Simonom, ali mu je ovaj skinuo.

34' - Moreno je sada iz slobodnjaka opasno prijetio, fijuknulo je pored gola.

25' - GOOOOOL! Španjolci su zabili, Morata je zabio s ruba petarca nakon sjajnog okomitog proigravanja Morena. Sudac ga je provjeravao zbog zaleđa, ali nije ga bilo.

19' - Španjolci su tražili penal zbog grubog starta nad Morenom, ali ništa od toga.

16' - Španjolska i dalje kontrolira igru, ali ne uspijeva ugroziti vrata Poljske.

10' - Olmo je bio prvi koji je pucao prema vratima Poljska, ali njegov udarac bio je preslab i Szczesny je pokupio loptu.

6' - Auuuuuu, Klich je sada opalio s nekih 25 metara, ali lopta je otišla malo iznad gola.

5' - Žestokih pet minuta. Žilavi su Poljaci i ne dozvoljavaju Španjolcima ulazak u zadnju trećinu terena, čvrsti su u duelu i razbijaju im igru.

1' - Počela je utakmica... Španjolci su odmah krenuli s visoki pritiskom.