ODUŠEVIO SVIJET /

Junak Češke otkrio tajnu maestralnog gola Škotima: 'Cijelo vrijeme sam to provjeravao'

Njegov pogodak postao je nogometna tema dana

14.6.2021.
18:15

U susretu prvog kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Češke je u Glasgowu na stadionu Hampden Park pobijedila Škotsku s 2-0 i na okršaj s Vatrenima 18. lipnja dolazi s tri boda na kontu.

ČUDESAN GOL /

Pljušte reakcije na najbolji potez Eura, Gary Lineker briljirao, pogodak češkog majstora ulazi u anale

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Patrik Schick (42, 52) koji je drugi pogodak postigao s centra te je pokazao da će biti najveća prijetnja Hrvatskoj.

"Uvijek te teško igrati protiv nas. Imamo puno igrača koji jako naporno rade. Škotska je bila težak suparnik, ali bili smo spremni za njihovu taktiku", kazao je te je prokomentirao čudesan pogodak.

"Još sam u prvom poluvremenu vidio da njihov vratar stoji daleko od gola. Provjeravao sam cijelo vrijeme gdje stoji. Kada je došla lopta u 52. minuti, krajičkom oka sam vidio gdje je, opalio i pogodio", kazao je.

Sljedeći protivnik Hrvatske na EURU došao je do prva tri boda koja im daju velike šanse za plasman u nokaut fazu. Česi su pokazali da imaju i dobru obranu, koju borbeni, ali neuigrani i kvalitetom skromni Škoti nisu mogli probiti.