MALO IZNENAĐENJE / U onom ludilu sinoć rijetki su primijetili tko je od Hrvata proglašen igračem utakmice

Bio mu je ovo prvi nastup od prve minute za Vatrene na ovom turniru

23.6.2021.
8:14
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u osminu finala EURA kao drugoplasirana momčad skupine D zahvaljujući 3:1 pobjedi protiv Škotske u Glasgowu u susretu 3. kola.

Hrvatska je povela golom Vlašića (17'), poravnao je McGregor (42'), da bi u drugom poluvremenu "senatori" Modrić (62') i Perišić (77') osigurali pobjedu Hrvatskoj koja ju je odvela u osminu finala.

Bila je ovo šesta utakmica Hrvatske i Škotske i prva pobjeda Vatrenih koji su u ovoj utakmici postigli više pogodaka protiv Škotske nego u svih pet prethodnih ogleda zajedno.

Nagrada za Niksija

Nikola Vlašić proglašen je sinoć igračem utakmice. Mnogi to nisu ni primijetili u cijeloj onoj gužvi sinoć.

Vlašić je zabio prvi gol za početno vodstvo Hrvatske. Bio mu je ovo prvi nastup od prve minute za Vatrene na ovom turniru.