DANSKA U POLUFINALU / Delaney i Dolberg rastužili Čehe, Schick se s utješnim golom oprostio od Eura

Danska je u polufinalu Europskog nogometnog prvenstva

3.7.2021.
17:28

Nogometna reprezentacija Danske izborila je plasman u polufinale Europskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalnom ogledu u Bakuu pobijedila Češku sa 2-1.

Golove za Dansku zabili su Thomas Delaney (5) i Kasper Dolberg (42), dok je pogodak za Češku i to već peti na prvenstvu, postigao Patrik Schick (49). Danci su poveli već u petoj minuti golom veznjaka Borussije Dortmund. Jens Stryger Larsen je ubacio iz kornera, a Delaney glavom zabio za 1-0.

Česi se vratili u drugom poluvremenu

Na 2-0 je povisio Kasper Dolberg u 42. minuti. Napadač Nice je ispratio savršen centaršut kojeg je duboko u šestnaesterac uputio Joakim Maehle i lijepo pogodio za 2-0.

Češka se vratila u život u 49. minuti golom Patrika Schicka, njegovim petim na ovom prvenstvu. Vladimir Coufal je nabacio u šesnaesterac, a napadač Bayer Leverkusena iz prve pucao i zabio uz lijevu stativu.

Danska je posljednji put stigla do polufinala EP-a 1992. godine kada je i osvojila europski naslov.

Igraju protiv boljeg iz susreta Engleska - Ukrajina

U polufinalu će igrati 7. srpnja u Londonu protiv pobjednika susreta između Engleske i Ukrajine koji se igra večeras u Rimu.

U drugom polufinalu 6. srpnja, također u Londonu igrat će Italija i Španjolska.Finale je 11. srpnja, također na londonskom stadionu Wembley.

Tijek utakmice

Četvrfinale Europskog nogometnog prvenstva

Češka - Danska 1:2 (49' Schick / 5' Delaney, 42' Dolberg)

Češka: Vaclík; Coufal, Celustka, Kalas, Boril; Holes, Soucek; Masopust, Barák, Sevcik; Schick.

Danska: Schmeichel; Christensen, Kjaer, Vestergaard; Stryger, Hojbjerg, Delaney, Maehle; Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

Kraj utakmice

90+6' Barak snažno poteže iz voleja, međutim malo neprecizno,

90' Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade. Šest minuta nade za Češku.

86' Kalas je dobio žuti karton zbog naguravanja.

82' Vaclik čuva Češku na životu! Branio je Maehleov udarac jedan na jedan.

79' Nove promjene u redovima Češke, ali i zadnje. S terena odlazi strijelac njihova jedinog pogotka Schick, a u igri je Vydra. Izašao je i Sevcik, a ušao Darida.

78' Kakvu priliku su sada Danci imali. Poulsen je iz prve povukao s ruba šesnaesterca i izgledalo je kao da će ući u gol, ali sjajni Vaclik to brani.

74' Češka steže obruč oko danskog gola. Schmeichel je poletio zrakom i spasio Dance od iznenađenja.

72' Bila je gužva u šesnaestercu Danaca. Česi ih pritišću i traže još jedan gol!

69' Svježi Poulsen je povukao jednu kontru Danaca, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca sigurno brani Vaclik.

59' Dvostruka zamjena u redovima Danaca. Iz igre je izašao strijelac drugog pogotka Dolberg, a umjesto njega je na terenu Poulsen. Na terenu je i Norgaard koji je zamijenio Damsgaard.

49' GOOL! I Česi se lagano vraćaju u igru. Nakon prekrasnog ubačaja Coufala s desne strane, Schick je iz voleja desnicom matirao Schmeichela. Schicku je ovo peti pogodak na ovome prvenstvu te se time izjednačio s Ronaldom na vrhu liste najboljih strijelaca.

47' Češka je odmah krenula po smanjenje rezultata te se igra na danskoj polovici terena uz već nekoliko opasnih pokušaja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. I odmah Češka kreće s dvije zamjene: Masopust je ostao u svlačionici, a umjesto njega je na terenu Krmencik. Također, ostao je i Holes u svlačionici, a na terenu je Jankto.

Kraj prvog poluvremena

45+1' Maehle se ozlijedio prilikom zadnjeg duela i potrebna mu je pomoć liječničkog tima. Izgleda kako nije ništa ozbiljno i moći će nastaviti utakmicu.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

42' G0OL! Danska vodi 0:2, a strijelac je Dolberg. Ispratio je savršen centaršut kojeg je duboko u šestnaesterac uputio Maehle. Dolberg je uputio precizan udarac poslavši loptu pod prečku.

38' Damsgaard je pucao snažno u lijevu stranu gola. Međutim, golman mu je obranio šut. Kakva obrana!

35' Soucek je poslao dugu loptu, ali nije bila dovoljno jaka i obrana je presjekla taj pas.

24' Danska dominira nakon postignutog gola što se vidi i po statistici. Danci imaju posjed lopte od 53 %.

22' Holes je primio točan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati uz lijevu stativu, a Schmeichel mu je izvrsno obranio šut.

5' GOOL! Jens Larsen je fino nabacio iz kornera, a loptu je savršeno pratio Thomas Delaney i snažno zabio u lijevu stranu gola.

1' Počela je utakmica.

16:44 - Stigli su sastavi. Utakmica se igra na Olimpijskom stadionu u Bakuu.