AUSTRIJA POBIJEDILA SJ. MAKEDONIJU / Pandev zabio gol i ušao u povijest

Za Makedoniju su nastupila trojica igrača iz Prve HNL

13.6.2021.
20:12

U susretu 1. kola C skupine Europskog nogometnog prvenstva Austrija je u Bukureštu pobijedila Sjevernu Makedoniju sa 3:1 ostvarivši prvu pobjedu u povijesti europskih prvenstava.

Austrija je povela u 18. minuti golom Stefala Lainera, a izjednačio Goran Pandev u 28. minuti. Pandev je tako postao drugi najstariji strijelac u povijesti europskih prvenstava. Napadač Genoe postigao je pogodak sa 37 godina i 321 danom. Stariji od njega je tek Hrvat s austrijskom putovnicom Ivica Vastic. Ovaj Kaštelanin rođen u Splitu je na EP-u 2008. postigao pogodak za Austriju protiv Poljske (1:1) sa 38 godina i 257 dana.

HNL postava

U nastavku susreta Austrijanci su zabili dva gola, a strijelci su bili Michael Gregoritsch (78') i Marko Arnautović (89').

Za Makedoniju su nastupila trojica igrača iz Prve HNL - kapetan Dinama Arijan Ademi, njegov klupski suigrač Stefan Ristovski, te branič Rijeke Darko Velskovski.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se u Amsterdamu sastaju Nizozemska i Ukrajina.