PORTUGAL NEĆE OBRANITI TITULU / Strašna Belgija ide na Italiju za polufinale Eura; Kakav će to spektakl biti, za antologiju

Belgija odlazi u četvrtfinale gdje ih čeka Italija

27.6.2021.
20:51

Belgijska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale EURA minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom protiv branitelja naslova Portugala u osmini finala igranoj u Sevilli. Strijelac jedinog pogotka bio je Thorgan Hazard u 42. minuti.

JESTE PRIMJETILI RONALDOVU REAKCIJU? /

Očajno i ljutito bacio je kapetansku traku s ruke na travnjak, pogledao prema nebu; San mu je ugašen

Pogodak odluke postignut je nakon što portugalska obrana nije uspjela kvalitetno raščistiti situaciju pred svojim vrtima, lopta je stigla do Meuniera koji je proigrao mlađeg Hazarda, a ovaj se odlučio na udarac unutarnjim dijelom kopačke sa 20-ak metara i prevario Rui Patricija.

Na posljednjem Euru ih zaustavio Wales

Za Belgiju je ovo četvrto veliko natjecanje na kojem je stigla barem do četvrfinala, nakon SP-a 2014. i 2018. te EURA 2016., no samo je prije tri godine u Rusiji napravila korak dalje svladavši Brazil. Na posljednjem EURU 2016. u Francuskoj u četvrfinalu je Belgiju zaustavio Wales.

Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Italije, koja je u subotu nakon produžetka svladala Austriju sa 2-1. Taj susret na programu je u petak 2. srpnja u Muenchenu.

Tijek utakmice

Europsko nogometno prvenstvo

Osmina finala natjecanja

Početak: 21.00

Lokacija: Estadio de La Cartuja (Sevilla)

Sudac: Felix Brych (Njemačka)

BELGIJA - PORTUGAL 1:0 (42' Hazard)

Sastavi

Belgija: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Witsel, Tielemans, T.Hazard, De Bruyne, E.Hazard, Lukaku

Portugal: Patrício, Guerreiro, Pepe, R.Dias, Dalot, Palhinha, Renato Sanches, Moutinho, Jota, B.Silva, C.Ronaldo

Kraj utakmice

94' Još jedna velika prigoda za Portugal nakon pogreške Belgijanaca. Joao Felix pucao je odmah pokraj lijeve stative.

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

89' Portugalci idu po taj gol, ali nikako ne ide! Silva je bio u sjajnoj šansi u petercu i pucao po sredini gola, ali je Courtois to fantastično obranio.

86' Belgijanci su odlučili mijenjati. Strijelac prvog i jedinog pogotka na ovoj utakmici, Hazard, izlazi s terena, a zamijenit će ga Carrasco.

83' Portugalci su se skroz probudili. Minutu nakon velike prigode, evo još jedne! Guerreiro je sjajno opalio s ruba šesnaesterca, ali je pogodio desnu stativu.

82' Velika prigoda sada za Portugal! Ruben Dias se najviše diže da bi opucao nakon kornera, ali njegov pokušaj mirno brani golman.

79' Još izmjena kod Portugala. Palhinha i Sanches izlaze s terena, a ulaze Danilo i Oliveira.

76' Žuti karton zaradio je Pepe jer je jako uletio u Hazarda.

74' Još jedan slobodni udarac za Ronalda, ali je pogodio samo živi zid.

67' Probao je sada Renato Sanches pucati s 20-ak metara, ali odlazi to pokraj gola.

63' Velika prilika sada za Belgiju! Odlično je loptu primio Lukaku. Primio ju je na rubu šesnaesterca i onda pucao visoko iznad gola.

58' Ogromna prilika sada za Portugal! Jota je pokupio u centimetar precizno dodavanje u kazneni prostor i puca tik iznad prečke.

55' Slijede izmjene kod Portugala. Iz igre izlaze Moutinho i Silva, a ulaze Felix i Fernandes.

51' Felix Brych je pokazao žuti karton za grubi faul koji je napravio Dalot.

48' Kevin De Bruyne ne može nastaviti zbog ozljede i zamijenit će ga Dries Mertens.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45' Igra je zaustavljena jer se De Bruyne ozlijedio i fiziotreapeut će morati ući u teren. Ipak će nastaviti igrati De Bruyne.

42' GOOL! Belgija vodi 1:0! Hazard je primio pas i odlučio pucati s 22m. I savršeno je pogodio! Lopta je prošla golmana i ušla uz desnu stativu.

40' Bernardo Silva je htio dodati u šesnaesterac, ali mu je pas presječen.

37' Meunier je primio pas na rubu šesnaesterca i dobro pucao, ali je lopta prozujala iznad prečke.

35' Smirila se igra na obje strane...

25' Ronaldo je odlično pucao iz slobodnog udarca s obećavajuće pozicije. Pucao je u lijevu stranu gola, ali mu je Courtois to vrlo lijepo obranio!

24' Vermaelen je očigledno igrao rukom. Portugal će dobiti slobodni udarac!

22' Sanches je pucao iz sve snage, ali je promašio gol.

19' Hazard je pucao izvan šestnaesterca, ali mu je pokušaj blokiran.

15' Belgija kontrolira tempo igre pomoću brzih, kratkih paseva.

10' Odlično je loptu primio sada Hazard! Primio ju je na rubu šesnaesterca i onda pucao visoko iznad gola.

6' Veliku šansu sada nije iskoristio Diogo Jota. Primio je precizan pas u šesnaestercu, ali je pucao desno pored gola.

1' Počela je utakmica.