Španjolci se klanjaju Daniju Olmu: 'Kakav nogometaš, molim vas'

Olmo je bio ključan igrač u pobjedi za prolazak u finale Eura

10.7.2024.
8:43

Španjolska je postala prvi finalist Europskog nogometnog prvenstva, nakon što je u utorak u polufinalu u Münchenu s 2-1 nakon preokreta pobijedila Francusku.

NESUĐENI 'HRVAT' /

Dani Olmo protiv Francuske do rekorda kojeg nije uspio postaviti niti jedan Španjolac u povijesti

Tricolori su poveli u devetoj minuti golom Randala Kolo Muanija, no Furija je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Laminea Yamala (21) i Danija Olma (25). U nastavku susreta više nije bilo golova.

Olmo je bio ključan igrač za plasman Furije u finale, a njegov nastup ishvalio je najčitaniji španjolski sportski list Marca koja mu je dala ocjenu 9 od 10.

"Utakmica života, kontrolirao je loptu, slomio Tchouaménija i zabio a 2:1. Njegova kontrola lopte je bila pola gola. Kakav igrač, molim vas", napisala je Marca o olmovom nastupu u prvom poluvremenu, a za drugi dio, u kojem se nije istaknuo, piše:

"Manje je bio vidljiv i njegovi suigrači su to primijetili."