Povijest koju nije htio ispisati: Ovo još nije uspjelo ni jednom Talijanu na Euru

21.6.2024.
8:35
profimedia

Talijani su u četvrtak u drugom kolu skupine B na Europskom prvenstvu izgubili od Španjolske rezultatom 1-0, a jedini gol na tom susretu bio je autogol Riccarda Calafiorija.

BORBA ZA OSMINU /

Talijani se nakon poraza okrenuli Hrvatskoj: 'Ovo će nas motivirati, sve je u našim rukama'

Sjajno je branio Donnarumma brojne napade Furije, sve do 55. minute kada grešku suigrača nije mogao spasiti.

Azzuri se nakon tog gola nisu uspjeli vratiti, a Calafiori je ispisao povijest koju sigurno nije htio ispisati, jer time je postao prvi Talijan koji je zabio svojoj momčadi na europskim prvenstvima.

Preostali su još susreti iz posljednjeg kola grupne faze gdje će Talijani ići na Vatrene, a Španjolci, iako su već osigurali osminu finala, igrat će protiv Albanije.