HVALA FURIJI /

Sjajne vijesti iz druge utakmice koja se pratila u Hrvatskoj: Španjolci pobijedili

Tijek dvoboja Albanije i Španjolske iz Düsseldorfa mogli ste pratiti na portalu Net.hr

23.6.2024.
16:38

Španjolska nogometna reprezentacija potvrdila je prvo mjesto u skupini B na EURU sa stopostotnim učinkom nakon što je u dvoboju 3. kola u Duesseldorfu svladala Albaniju s minimalnih 1-0 (1-0).

Albanija - Španjolska

0-1

Početni sastavi:

Albanija: Strakosha; Balliu, Djimsiti, Ajeti, Mitaj - Ramadani, Laci, Asllani - Bajrami, Manaj, Asani

Španjolska: Raya; Grimaldo, Laporte, Vivari, Navas - Merino, Zubimendi, Olmo - Oyarzabal, F. Torres - Joselu

NEVJEROJATNO /

Kakav šok! Hrvatska primila gol u 98. i došla na rub ispadanja s europskog prvenstva

Utakmica je počela klasičnim ispitivanjem snaga bez većih prilika u prvih deset minuta. Ferran Torres je ušao s desnog krila i sjajno pogodio uz drugu stativu lijevicom za vodstvo Španjolaca u 13. minuti. Dani Olmo je u 22. minuti šutirao pored vrata s distance, a Španjolska cijelo prvo poluvrijeme kontrolirala utakmicu.

Imao je Olmo i u 36. minuti priliku za udvostručiti prednost, kao i Merino pred kraj prvog dijela. Najbolji pokušaj Albanaca bio je u 45. minuti, kada je sa 20 metara opalio Asllani.

Na početku drugog dijela Joselu je sjajno zapucao, ali njegov je pokušaj išao preko vrata. Olmo je sa 40 metara pokušao iznenaditi Strakoshu, nije pogodio okvir vrata.

U drugom dijelu je pao tempo igre, a priliku je imao Armando Broja, obranio je Raya. Albanija je sve opasnija, prijetio je i Aslllani. U sudačkoj nadoknadi je pokušao Broja, nije imao udarac dovoljno siline.

NAJAVA:

Španjolci mogu potpuno rasterećeni ući u dvoboj posljednjeg kola protiv Albanije u Düsseldorfu. Albanci se još nadaju da pobjedom ili remijem mogu do osmine finala Eura jer baš kao i Hrvatska nakon dva kola ima jedan osvojeni bod.

U slučaju da budu izjednačeni s Vatrenima u ovom trenutku imaju i bolju gol razliku, minus jedan, u odnosu na naših minus tri.

Španjolci će sigurno biti bez suspendiranog Rodrija, a prema najava njihovih medija, izgledno je da će izbornik Luis de la Fuente na teren poslati igrače koji do sada nisu igrali toliko.

Hoće li Španjolci pomoći Hrvatskoj i Italiji, ili pak Albaniji?