STROJ ZA GOLOVE / Edin Džeko i City uništavaju protivnike

Nakon što su u nedjelju demolirali Manchester United, nogometaši Cityja su u dvoboj Carling Cup za samo 50 minuta napunili mrežu Wolverhamptona, a dva gola je zabio raspoloženi BiH reprezentativac.

27.10.2011.
7:49
PIXSELL

Nakon Manchester Uniteda i Arsenala plasman u četvrtfinale engleskog Liga kupa izborili su i Manchester City, Liverpool, te Chelsea.

City je na gostovanju deklasirao Wolverhampton sa 5:2, a golove za lider Premiershipa zabili su Johnson (37), Nasri (40), Edin Džeko (41, 64) i Scapuzzi (50), dok su strijelci za Wandererse bili Nenad Milijaš (19) i O'Hara (65).

Liverpool je na gostovanju pobijedio Stoke 2:1, a junak pobjede Redsa bio je dvostruki strijelac Luis Suarez. Urugvajac je mrežu tresao u 54. i 85. minuti. Gol za Stoke koji je vodio 1:0 zabio je Jones (43).

Chelsea je nakon produžetaka pobijedio Everton 2:1, a gol odluke zabio je Andaveris u 116. minuti. Chelsea je u 38. minuti poveo golom Salomon Kaloua, a izjednačio je Louis Saha u 83. minuti.

Bluesi su mogli povesti i u 16. minuti, no Nicolas Anelka je zapucao kazneni udarac. Oba sastava zaključila su utakmici s igračem manje. Prvo je u 58. minuti isključen igrač Chelsea Turnbull, a u 107. minuti i Roystone Drenthe kod Evertona.