Crveni deklasirali Wolfsburg / Dva gola Super Mandžukića u velikoj pobjedi Bayerna

Današnjom pobjedom Bayern je produžio niz na 49 utakmica bez poraza, a ove sezone Bavarci su u prvenstvu upisali 22 poraza i dva neodlučena ishoda.

8.3.2014.
17:29
AP

U susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju deklasirao Wolfsburg 6-1, a dva gola za aktualnog europskog i njemačkog prvaka postigao je Mario Mandžukić.

Hrvatski reprezentativac je ušao u igru u 57. minuti, a devet minuta kasnije je svladao Diega Benaglia za vodstvo 3-1. U 80. minuti zabio je i posljednji pogodak na utakmici. Mandžukić je ove sezone zabio ukupno 21 gol, pri čemu 16. u njemačkom prvenstvu, a dodao je i devet asistencija. Golove za bavarski sastav zabili su i Xerdan Shaqiri (26), Thomas Muller (63, 78) i Franck Ribery (71). Pogodak za Wolfsburg postigao je Naldo (17). Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za 'vukove' dok Ivica Olić nije ulazio u igru.

Uvjerljiv je bio i Schalke koji je na svom travnjaku pobijedio Hoffenheuim 4-0, a junak susreta bio je trostruki strijelac Klaas-Jan Huntelaar (6, 28, 79), a gol je postigao i Chinedu Obasi (55).

HSV je na svom travnjaku remizirao 1-1 protiv Eintrachta iz Frankfurta i posve se približio padu u drugu ligu. Milan Badelj i Ivo Iličević odigrali su cijeli susret za HSV.

Bayern na ljestvici vodi sa 68 bodova, čak 23 više od Borussie Dortmund na drugoj poziciji, dok Bayer i Schalke imaju po 44 boda.